W jaki sposób zmodyfikować swój pojazd? Dowiedz się na ten temat nieco więcej

Dla większości osób samochód stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu, pozwalający na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wakacje. Jednak nie wszyscy myślą o autach jedynie w praktyczny sposób. Dla fanów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych pasji.

Prace mające na celu zmianę zewnętrznego lub wewnętrznego wyglądu rozmaitych maszyn wiążą się z tak zwanym tuningiem.

Skoro przeglądasz ten wpis, to oznacza, że omawiany temat nieprawdopodobnie Cię zafascynował. Jeżeli tak naprawdę jest, to kliknij tutaj i zobacz przydatne notatki (https://www.testynaprawojazdy.eu/oferta.html).

Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację albo strojenie. W jego obszarze wyróżnia się dwie typy tuningu – hamownia wrocław mechaniczny optyczny. Pierwszy z nich odnosi się do przeróbek w obrębie silnika, układów paliwowego, napędowego lub podwozia. Jego głównymi celami są polepszenie technicznych parametrów a co za tym idzie jezdnych właściwości. Można to uzyskać przez m.in. wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, zastosowanie różnego typu filtrów, zamontowanie tłumików, turbosprężarek, a w kwestii podwozia – obniżenie zawieszenia, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium oraz magnezu).

auto

Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Powiązane artykuły: tuning seicento

Natomiast drugi dotyczy przemian w zewnętrznym wyglądzie auta, by podkreślić jego parametry bądź podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów maszyny, lecz uzyskanie zadowalających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych materiałów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań nadających w całości nietuzinkowy wygląd.

Modyfikacji dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemal unikatowe. Części|Części wykorzystywane do tuningu pojazdu zazwyczaj zakupuje się na różnorodnych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji. Dla przykładu wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasła typu “Mercedes W210 tuning” bądź “Carisma tuning”, a pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony odsłaniające się po wpisaniu formuły “Mercedes W210 tuning” dotyczą opcji zmian w zakresie obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb oraz wielu opcji tuningowania tego modelu. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę zwracają zwłaszcza gadżety tuningowe, takie jak folie na lampy, żarówki LED, chromowane listwy, nakrętki na wentyle.

Więcej na ten temat –