Jak wyszukać profesjonalną brygadę budowlaną?

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu ludzi. Atrakcyjna lokalizacja w cichej okolicy, możliwość posiadania władnego ogródka i rzecz jasna większa powierzchnia dla całej rodziny to bez wątpienia świetna perspektywa. Zanim jednakże marzenia się ziszczą, trzeba wyszukać odpowiednią firmę budowlaną.

Od czego zacząć

Budowa domów to ważna inwestycja, dlatego warto się zdać na fachowców. Jak znaleźć prawdziwych specjalistów? Poszukiwania warto zacząć pytając o opinię bliskich czy rodzinę. Być może ktoś w niedawnym czasie budowa (papa na styropianie)ł dom i mógłby polecić godną zaufania ekipę, która pracuje sprawnie i szybko, a przede wszystkim – solidnie. Inne rozwiązanie to pójść na spacer po okolicy, oczywiście jeśli w pobliżu naszej działki któryś z sąsiadów zaczął już budowę.

Źródło informacji – postępy pracy możemy stwierdzić, czy warto wziąć kontakt do właśnie tej firmy, czy może szukać dalej. Finalnie możemy również zajrzeć na fora w internecie, ale tutaj winniśmy być ostrożni. Niekiedy ekipy budowlane podają się za swoich klientów i zachwalają swoje usługi. Może również zdarzyć się, że osoby, które są niezadowolone z pracy takiej firmy, w rzeczywistości same są sobie winne, gdyż np. budowa domu wydłużała si?budowa – firma budowlana krakówzględu na brak płatności.

Casting na wykonawcę

budowa domu

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli przeprowadziliśmy już wstępną selekcję i wybór ogranicza się do zaledwie kilku ekip, warto porównać koszty zaprezentowane przez każdego z kandydatów. Najczęściej na ostateczny wybór ma wpływ cena, ale warto przeanalizować, czy firma budowlana, której zapłacimy więcej nie oferuje dodatkowych usług, co w rezultacie okaże się korzystniejszym cenowo rozwiązaniem. Jeśli nasz dom ma być wybudowany w mało popularnej technologii, np. na szkielecie ze stali lub drewna, lepiej wybrać ekipę, która ma już doświadczenie pod tym względem. W przeciwnym razie nieznajomość technologii czy produktów może narazić nas na dodatkowe koszty.

Rzecz jasna, warto również zapytać o referencje, porozumieć się z osobami, które już mieszają w domach postawionych przez daną firmę i sprawdzić, czy dana ekipa bez problemu dała sobie radę. Na pewno należy zdyskwalifikować budowlańców, którzy w czasie prac piją alkohol, bo to również może narazić nas na większe straty.