W sytuacji, kiedy przytrafi ci się uraz lub schorzenie kręgosłupa, musisz skonsultować się z doktorem

Kręgosłup to podstawa człowieka, która pomaga trzymać mu się w pionie oraz wypełniać różne czynności. Codziennie jest on poważnie obciążany przez różne ruchy czy ciężkie ładunki. Szkodliwie wpływa nań nieprawidłowa postawa przy chodzeniu oraz siedzeniu, zaszkodzić potrafi również źle wyprofilowany materac. Istnieje wiele różnorakich chorób kręgosłupa, w każdym przypadku należy zareagować właściwie wcześnie, żeby zachować możliwą sprawność.

Zabolało? Idź do specjalisty

Każdemu czasem przydarzy się ból pleców, wystarczy za szybko się schylić, podnosić coś ciężkawego albo (akm.net.pl) spać w niewygodnej pozycji. Bóle pleców czasami bywają związane właśnie z nieprawidłowościami różnorodnych odcinków kręgosłupa, zatem gdy się powtórzą albo są wyjątkowo silne, trzeba skonsultować dolegliwości z lekarzem. Najlepiej wpierw udać się do lekarza rodzinnego, a później wziąć skierowanie do specjalisty. W wypadku dolegliwości albo – okulus.pl urazów kręgosłupa idealnie sprawdzi się ortopeda. Nie trzeba czekać z tą wizytą, gdyż urazy oraz dolegliwości kręgosłupa znacząco uprzykrzają codzienne życie, jak również są wyjątkowo nieprzyjemne.

lekarz

Należy zacząć odpowiednie leczenie

Skuteczne leczenie kręgosłupa kraków przybiera bardzo różne warianty. Nierzadko specjalista zbiera wywiad, dokonuje oględzin i zleca bardziej szczegółową diagnostykę z prześwietleniem na czele. W niektórych przypadkach diagnostyka jest poszerzona o konsultacje kolejnych specjalistów, przykładowo neurologa. Obraz otrzymany z prześwietlenia pomaga ocenić formę kręgosłupa i podjąć kolejne kroki. Warto pamiętać, że w przypadku kręgosłupa rozwijać mogą się zróżnicowane choroby, sposób postępowania oraz leczenia musi być więc uzależniony od konkretnego przypadku. Nie należy podejmować działań na własny rachunek.Od czasu do czasu nieodzowna bywa rehabilitacja

W przypadku schorzeń kręgosłupa częstym sposobem działania staje się rehabilitacja. Zabiegi rehabilitacyjne w przypadku kręgosłupa są wyjątkowo różnorodne oraz dokładnie dostosowywane do danych dolegliwości pacjenta. Bardzo często pacjenci bywają poddawani zabiegom fizjoterapii, otrzymują również skierowania na masaże. W licznych przypadkach pomocne okazują się zajęcia na basenie, bo woda bardzo korzystnie oddziałuje na kręgosłup. Pewne schorzenia mogą wymagać wykonania zabiegu operacyjnego.

Zobacz również – rehabilitacja nowa huta