Radzimy, o czym pamiętać, wybierając się na obóz.

Planując wycieczkę na łono natury, na przykład na obóz, pod namioty czy na kemping, trzeba pamiętać o paru istotnych przedmiotach i również zrobić małe, ale konieczne zakupy. Dobrze wybrać się do specjalistycznego sklepu, w jakim to nabędziemy wszystkie niezbędne rzeczy. Możemy w nim także liczyć na rzeczową pomoc sprzedającego, jaki na pewno poradzi nam, co będzie nam najbardziej potrzebne, a bez czego wszelako możemy się obejść. Taki sklep turystyczny znajduje się w każdym większym mieście, niemniej jeżeli nie mamy do niego dostępu na miejscu, to bez problemu tego rodzaju sklepy odnajdziemy w sieci.

turysta

Źródło: pixabay.com
Co takiego będzie nam niezbędne na polu namiotowym? Naturalnie najważniejszy jest dobrej klasy namiot, śpiwór oraz materac lub karimata. Zwróćmy uwagę, ażeby namiot był wodoszczelny oraz wykonany z odpowiedniego tworzywa, śpiwór ocieplany, wiatroodporny a także wodoodporny, tak samo zresztą jak materac bądź karimata. Z pewnością potrzebne będą też naczynia i również sztućce turystyczne. Menażka, łyżka, widelec a także ostry nóż to podstawa profesjonalnego zaopatrzenia – nie zajmują dużo miejsca, a są potrzebne gdy myślimy o ciepłych daniach. Wskazane jest również mieć przy sobie termos, do jakiego zmieści się ciepła herbata, kawa (kawiarnia Długa, Kraków) a czasami nawet i zupa – Woda Góry Las.

Nie zapominajmy, iż przygotowując się na biwak pod namiot, należy mieć odpowiednie ciuchy oraz buty. Obuwie powinno być komfortowe, czyli wodoodporne, nad kostkę – tak, ażeby zakrywały przynajmniej tę cześć nogi. jeżeli chodzi o ubrania, to panie nie mogą nawet co śnić o spódniczkach lub dłuższych sukienkach – podstawą powinny być spodnie, ewentualnie w momencie pogoda będzie dość słoneczna a temperatura wysoka, również krótkie spodenki. Trzeba nosić t-shirty z naturalnych, oddychających materiałów, przykładowo bawełny czy lnu.

Kliknij ten link i sprawdź tu śpiwór trekkingowy dodatkowe informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, zatem nie czekaj za długo:)

Jeśli chodzi natomiast o kurtkę, to koniecznie musi ona być z wodoodpornego materiału, zatrzymującego ciepło i naturalnie z kapturem.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, wyjeżdżając pod namiot powinniśmy nie zapominać o kupieniu paru ważnych rzeczy, które z pewnością okażą się niezbędne w czasie biwakowania. Ich niedobór może nam bowiem bardzo zepsuć pobyt na biwaku albo przynajmniej sprawić, iż będzie on znacznie nieprzyjemny.