Odkurzacz centralny – do czego może być użytkowany? Co należy o nim wiedzieć?

Główna różnica między tradycyjnym odkurzaczem a odkurzaczem centralnym jest taka, że w przypadku drugiego ze wspomnianych stosowany jest wyłącznie wąż ssący. Wsadza się go do gniazda znajdującego się w ścianie, zamiast do odkurzacza.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu, że jednostka centralna, jeżeli chodzi o odkurzacz centralny, produkuje znacznie większe podciśnienie, a na dodatek przepływ powietrza jest większy, sprzątanie przy wykorzystaniu tego urządzenia jest znacznie skuteczniejsze. Co istotne, by uzyskać zamierzony rezultat nie musimy odkurzać tak długo, jak przy wykorzystaniu klasycznego odkurzacza. Warto dodać, że nie musimy znosić hałasu w trakcie sprzątania. Wypada podkreślić, że odkurzacz centralny funkcjonuje na zasadzie, że podłączamy rurę do gniazda, które jest zlokalizowane w ścianie. Maszyna nie musi być podłączona do prądu.

Odkurzacz centralny może być również wyposażony również w automatyczne szufelki. Najważniejszym elementem omawianych maszyn jest jednostka centralna. Jej rolą jest produkowanie podciśnienia i zasysanie powietrza, które potem jest oczyszczane i wydmuchiwane na zewnątrz budynku. Dostępne są przeróżne jednostki centralne, większych rozmiarów czy mniejsze, o większej bądź mniejszej mocy, a także z licznych półek cenowych – popularne odkurzacze Beam – sprawdź (beam sc 335).

Jeśli zaciekawił Cię opisany temat, poznaj serwis dywanik do bagażnika, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoją wiedzę.

Jednostkę centralną można umieścić w garażu, piwnicy czy w pomieszczeniu gospodarczym. Najistotniejsze, by miejsce to nie było narażone na wilgoć i znajdowało się z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Na rynku zakupić można jednostki kompaktowe oraz modułowe. Jednostki modułowe są mniejszych rozmiarów i wszystkie ich elementy są umiejscowione w jednej obudowie.

Jeżeli chodzi o jednostki modułowe to składają się one z dwóch elementów. Zaopatrując się w odkurzacz centralny warto zwrócić uwagę głównie na siłę ssania. Jeżeli mowa o dodatkowym wyposażeniu to przyda się wbudowane gniazdo ssawne. Przy zastosowaniu centralnego odkurzacza jest opcja odkurzania na sucho lub na sucho-mokro. Instalowanie odkurzacza centralnego nie należy do spraw najtańszych. Jednak może okazać się bardzo funkcjonalnym rozwiązanie, które z pewnością warto zastosować.