W jakim rejonie świata spędzić tegoroczne wakacje? Zastanawiałeś się, gdzie się wybierzesz?

Do wyjazdu na letni urlop wprawdzie zostało jeszcze dość dużo czasu, ale już w tej chwili naprawdę dużą ilość osób zastanawia się, jakie miejsce wybrać na wypoczynek w tym roku. Dla osób, które preferują egzotyczne klimaty, wypoczynek na wypełnionej piaskiem plaży połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc doskonałym miejscem wydają się być Karaiby.

Karaiby rozciągają się pomiędzy Ameryką Północną a Południową. W ich skład wchodzą liczne wyspy, wiele z nich to popularne destynacje turystyczne. Wśród nich do miejsc nadzwyczaj popularnych zaliczana jest Dominikana, Jamajka czy też Kuba. Osoby, które postawią na Karaiby wakacje na nich spędzając na pewno nie będą swojego wyboru żałować. Karaiby wakacje na nich spędzone to okazja do wypoczynku na gorących, wypełnionych złotym piaskiem plażach, ale również możliwość spędzania czasu bardzo aktywnie.

Wakacje na Dominikanie cieszą się zwiększającym się każdego roku zainteresowaniem wśród naszych rodaków. Decydując się na wakacje na Dominikanie, można odpoczywać na plaży, można spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych. Bardzo dużo turystów podejmuje decyzję o wyjeździe na Karaiby ze względu na możliwość nurkowania w jednych z najbardziej pięknych raf koralowych na całej kuli ziemskiej.

Karaiby to nie tylko plaże, rafy koralowe, ale również miejsca z zasługującymi na uwagę zabytkami i miejscami, które po prostu trzeba zobaczyć. Do takich miejsc bez wątpienia należą plantacje kawy na Kubie i położony także na Kubie Park Narodowy Desembarca del Granma, który zachwyca bardzo dużej grupy turystów bajecznymi nadbrzeżnymi skałami. Jeżeli już będziemy na Kubie, to koniecznie trzeba odwiedzić stolicę wyspy, Hawanę. Najbardziej cenne zabytki tego miasta ulokowane są na Starym Mieście.

Z kolei miłośnicy świata historii, którzy spędzają urlop na Dominikanie na pewno będą zachwyceni wzniesioną w XV wieku w Santo Domingo katedrą. Natomiast na Dominice nie można nie odwiedzić Parku Narodowego Morne Trois Pitos.sprawdź opracowanie dieta dąbrowskiej nad morzemNa jego terenie znajduje się bajecznie położone gorące źródło, nie brakuje też licznych pokrytych ciekawą tropikalną roślinnością dolin, a świat flory i fauny jest niezwykle bogaty. Wielu turystów, w tym także z naszego kraju, odwiedza także Haiti. Przyciąga ich tutaj klimat, wiele plaż i otwartość mieszkańców.