Lotnisko we Wrocławiu – w jaki sposób się tam dostać i w pobliżu zostawić samochód?

Sporo z nas, Wrocławian, nierzadko w przeciągu roku używa połączeń samolotowych. Wybieramy się na wakacje, w odwiedziny do przyjaciół, do szkoły. Za sprawą niedrogim firmom lotniczym jest to bardzo opłacalna i wygodna alternatywa wycieczki. Mimo, że przelot w obrębie Europy trwa zaledwie parę godzin, musimy jeszcze do czasu podróży doliczyć transport na lotnisko – a z tym bywa wszelako, bowiem zazwyczaj miejsca te usytuowane są pod miastem. Wrocław na szczęście, ma całkiem dogodny dojazd.

lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób, szczególnie tych najbardziej ekonomicznych, udając się na lotnisko, wybiera podróż autobusem. Wrocław może poszczycić się odrębną linią, o normalnej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety podróż bardzo męcząca, bowiem trzeba ją odbyć w tłumie ludzi z ogromnymi bagażami, a jeszcze jak napotkamy na zatory, to bardzo może się ona rozciągnąć w czasie. Na szczęście w momentach szczytu linia ta odchodzi kilka razy w ciągu godziny, rozpoczynając swój kurs (kurs na żeglarza jachtowego) od dworca kolejowego, jadąc przez popularne dzielnice. Jeśli mamy własne auto, dobrą, lecz mniej ergonomiczną metodą, będzie transport własnym samochodem. Wrocław posiada parking przy lotnisku, gdzie można pozostawić swój samochód płacąc wyłącznie kilkadziesiąt zł na tydzień – poczytaj – jest to o wiele tańsze niż wyprawa taksówką. Oczywiście, warto znać wtenczas drogę, lecz w pewnym momencie pojawiają się liczne drogowskazy, prowadzące prosto na lotnisko, dlatego ciężko je przegapić.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj kreta.

Także można spokojnie odebrać gościa stamtąd, oczywiście używając auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż 10 minut – a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taksówką.

parking

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, w tym przypadku warto mieć sprawdzoną korporacje i nie być z zagranicy. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą obcy język, od razu zawyżają cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od kursu, może nas nawet wynieść sto zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeżeli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, warto wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi metropoliami, jak na przykład Paryż, ma lotnisko całkiem niedaleko od centrum. Mało tego, miejska komunikacja nas tam zawiezie w cenie normalnego biletu. Lecz jeśli posiadamy własny pojazd, dobrze nim tam się wybrać, bowiem parking przy lotnisku jest bardzo tani. Taryfa natomiast to metoda jedynie dla zamożnych.