Zakup mieszkań od firmy deweloperskiej

Każdy, kto nabywa nowe lokum od dewelopera, żywi nadzieję, że jest ono wykończone jak należy. Gwarancję najwyższej jakości otrzymamy dopiero wtedy, gdy z rozwagą podejdziemy do jego odbioru. Jak powinien przebiegać odbiór mieszkania od dewelopera?

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Najważniejsze: co nagle to po… Nie dajmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Miejmy na uwadze by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeżeli w tej chwili zauważymy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to spory wydatek czytaj dalej .

Umawiając się na odbiór mieszkania od dewelopera, radzimy by wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych prac. Niezbędna jest dokładność i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości. Zdarza się, że prosimy o pomoc osoby, które ową sytuację mają już za sobą – nie jest to rozsądne wyjście. Nie możemy mieć bowiem pewności, że

mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

zobaczą wszystkie potencjalne usterki oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych narzędzi. Optymalnym rozwiązaniem jest udanie się na odbiór techniczny zodbiór (zobacz happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html)entną osobą – fachowcem.

Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, pomieszczenie za pomieszczeniem, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, podłoża betonowe, posadzki itp. Dokona racjonalnej oceny kupowanej nieruchomości i fachowo będzie argumentował konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół oraz dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie lub dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której zapewne zdecydujemy się na odpowiednią.