Odległe wyprawa

Żyjemy w takim klimacie, że większa część roku to zimne i chmurne dni. Nic więc zadziwiającego, że wiele ludzi korzysta z wyjazdów do egzotycznych państw, gdzie zawsze dominuje ciepła aura. Człowiek jest istotą, jaka do życia wymaga słońca.

wakacje w egzotycznych miejsach

Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com
Promienie słońca w stosownych ilościach wzbudzają pozytywny wpływ na człowieka. Do najistotniejszych zaliczyć można stymulację produkcji testosteronu, także melatoniny. Wystawa na słońce w przeciągu dnia wzmaga wytwarzanie melatoniny w czasie snu. Melatonina to rzeczywisty hormon produkowany przez organizm, który poprawia jakość spania, a nawet hamuje procesy starzenia. Zimowe zimne dni ośmielają do wyjazdu w gorące regiony choćby na parę dni. To idealny www.nadwigrami.pl/wybieg na doładowanie akumulatorów na zimowe miesiące. Taką szansę daje propozycja egzotyka last minute.

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków jest Peru – nasza strona -. Tam podróżuje się po to, by obejrzeć Machu Picchu i pokonać szlak Inków, jakkolwiek ów kraj ma wiele więcej do zaoferowania. W Peru jest możliwość chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, żeglować po jeziorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce. Lasy Amazonii obejmują 60% przestrzeni państwa i są najbardziej biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi.

Mnóstwo odmian roślin i zwierząt jeszcze czeka tu na odkrycie. Słońca, bogate dziedzictwo kulturowe, kuchnia, folklor i muzyka czynią, że podróż do Peru to pamiętne przeżycie. Podobnie przyciągającą ofertą jest egzotyka last minute w Dubaju. Słońce promieniuje tam przez okrągły rok, można więc uczynić go finałem krótkiej wycieczki weekendowej, czy też też grupowych wczasów.

tropiki

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto jest także idealną alternatywą dla rutynowych, europejskich kierunków krajoznawczych. Najlepszym czasem na odwiedzanie tego miasta jest czas między wrześniem a majem, kiedy średnia temperatura to około 30 stopni Celsjusza. W Dubaju paleta i rozpiętość smaków może być nieraz aż męczące. Wskazane jest udać się na przechadzkę pośród miejskich budek w starszej części, ażeby móc spróbować miejscowych smakołyków. .