Jakie miejsce wytypować na wakacje nad naszym morzem?

Przede wszystkim do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, mimo wszystko już w tej chwili wiele osób planuje, gdzie je spędzić. Mimo wszystko bardzo chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie naszego kraju jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Decydując się na polskie morze duża grupa turystów stawia na potężne ośrodki turystyczne. Nie brakuje tak naprawdę osób, które wolą niewielkie miejscowości, w których nie ma tak naprawdęwielu turystów, panuje cisza i spokój.https://www.kormoran-rowy.pl/spa-z-basenem-nad-morzem – (www.kormoran-rowy.pl/spa-z-basenem-nad-morzem/)Jedną z takich miejscowości jest położony na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak nieprawdopodobna nazwa miejscowości? Otóż miejscowość położona jest na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest tak naprawdę jantarem. Jantar jest miejscowością o niezwykle długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnio miejscowość ta jest dość chętnie odwiedzana przez turystów z całego kraju. Liczy tak naprawdę tysiąc stałych mieszkańców, pomimo to jest doskonale przygotowana na przyjęcie gości, na których oczekują kwatery Jantar. Oferowane kwatery Jantar to nie jedyna opcja skorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz pod linkiem

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane, Jantar jest miejscowością dość małą. Kiedy skończy się sezon życie praktycznie w niej zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czekają nie tylko wielka baza noclegowa, ale również liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści mogą także skorzystać z krytej pływalni. Trzeba wypoczywać nie tylko na ciekawej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają wspaniałe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka też kursująca przede wszystkim do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się niezwykle dużąpotężną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze na pewno nie będziemy się nudzić.