W jaki sposób sklepy z konfekcją męską, księgarnie albo hipermarkety zabezpieczają się przed nieuczciwymi nabywcami

Drobne kradzieże są współcześnie prawdziwą plagą, gdyż kary za wyniesienie paru opakowań landrynek czy pary skarpetek są śmiesznie niskie. Niekiedy menedżerowie sklepów w ogóle nie dzwonią na policję, bo świetnie wiedzą, że złodzieje de facto pozostają bezkarni. Choć incydentalna kradzież towaru za dwa złote nie stanie się powodem bankructwa, to jednak gdyby co drugi konsument postępował w wymieniony sposób, to dany sklep musiałby w końcu upaść.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze sklepy wielkopowierzchniowe muszą dbać o wystawiony na półkach towar z podwojoną uwagą, bowiem produkty żywnościowe czy kosmetyki przeważnie stają się łupem złodziei, a i niewielkie batoniki lub balsamy o wiele łatwiej ukraść aniżeli towary o dużych gabarytach. Samoobsługowe minimarkety umieszczają w pobliżu kas bramki antykradzieżowe, czyli elektroniczne sprzęty, które w razie kradzieży powiadamiają pracowników ochrony o usiłowaniu dokonania kradzieży – Ochrona Łódź. Napomknęliśmy już o pracownikach, którzy są zatrudnieni, by pilnować porządku – bez ich pomocy ekspedientki byłyby w zasadzie bezsilne, zwłaszcza wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę te największe punkty handlowe.

Menedżerowie sieci sklepów zazwyczaj korzystają z usług większych albo mniejszych firm ochroniarskich – hasło agencje ochrony łódź bądź ochrona Rzeszów oczywiście okaże się pomocne w czasie internetowych poszukiwań najlepszego usługodawcy.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem większe księgarnie stosują dodatkowe zabezpieczenia. Wszystkie podręczniki mają przyklejone na okładkach specjalne etykiety – jeżeli konsument opuszczając sklep nie zapłaci za tom liryków, audiobook lub książkę kucharską, to hałaśliwy dźwięk powiadomi o kradzieży. Nie próżnują też i zarządcy butików z odzieżą damską i męską – specjalne klipsy są przymocowane do modnych bluzeczek, pulowerów czy zimowych płaszczy.

Czasem na szybach sklepowych wystaw zostaje naklejone logo firmy ochroniarskiej – taka praktyka ma zrazić potencjalnych złodziei, a fraza agencje ochrony (http://securityservice.pl/pl/) łódź, czy ściślej nazwa określonej firmy ochroniarskiej, uzmysławia konsumentom, że w tym sklepie nieuczciwi nabywcy wcale nie powinni się pojawiać – . Chociaż za usługę ochrony trzeba zapłacić, to jednak na takich wydatkach akurat mądrzy właściciele sklepów oszczędzać nie chcą.