Ucz się języka włoskiego, prędko i skutecznie!

Nawet jeżeli jesteśmy ludźmi poprawnie wykształconymi, niekiedy przychodzi nam się do uczyć. Szkolenie z księgowości, ekonomii, czy handlu często jest od nas oczekiwane, w chwili gdy pragniemy otrzymać promocję w pracy. Niekiedy trzeba uzyskać znajomość nowego języka, na przykład kiedy zagraniczny inwestor kupuje udziały naszej korporacji. Kurs włoskiego może niektórych przerażać, jednak język ten jest niezwykle przyjemny, zwłaszcza jeśli znamy już francuski. Jaką opcję najlepiej wybrać? Jak długo będzie trwał ten proceder?

nauka języka włoskiego

Nauka włoskiego nie jest zbyt powszechna w placówkach państwowych, w których przeważa niemiecki. Jednak jest to mowa całkiem łatwa i nieskomplikowana, do opanowania w ciągu dwóch semestrów, jeśli odpowiednio się do tego zabierzemy. Gramatyka jest dość podobna do języka łacińskiego, z którego się właściwie wywodzi, lecz posiada mniej typów deklinacji i koniugacji. W każdym sporym mieście spotkamy wielu lektorów znających tą mowę i umiejących w łatwy sposób jej nas nauczyć. Jeżeli mieszkamy w mniejszym mieście, gdzie nie ma odpowiedniego nauczyciela, a nam nie uśmiecha się dojeżdżać, mamy dwie alternatywy. Możemy nabyć profesjonalny kurs włoskiego dla początkujących, gdzie na dołączonych płytach znajdziemy zadania dla siebie, lub zatrudnić korepetytora online, który będzie nas uczyć za pośrednictwem wideokonferencji. Jeżeli posiadamy już podstawy, najlepiej przyda się nauka włoskiego z native speakerem. Jest to osoba nie znająca praktycznie języka polskiego, której ojczystą mową jest ta przez nią popularyzowana. jest to metoda bardzo szybka, gdyż aby zrozumieć naszego nauczyciela, będziemy musieli opanować chociażby podstawy. Spotkania polegają na luźnej konwersacji na wybrane tematy, zadawane są także ćwiczenia do samodzielnego wykonania.

Włochy

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs włoskiego w placówce językowej będzie najodpowiedniejszy dla debiutantów. Uczęszczając na podstawowy poziom, będziemy mieć gwarancję, że uczące się z nami osoby nie będą nas prześcigać, nauka z nimi będzie motywacją do robienia postępów. Najsłuszniej wybierać małe, kilkuosobowe grupy, aby mieć pewność, że lektor znajdzie dla nas czas. Jeżeli jesteśmy pewni siebie i zdeterminowani, nauka włoskiego nie może nam sprawić większego kłopotu, także jeżeli nie znamy jego podstaw. Najistotniejsze jest żeby znaleźć najlepszą metodę nauki dla nas, dobierając ją do naszego stopnia znajomości.