Egzotyczne wycieczki. Gdzie warto pojechać?

Sezon urlopowy za kilka miesięcy się rozpoczyna. Projektując wakacje, trudno jest zdecydować, do jakiego zakątka świata wyruszyć na zasłużony odpoczynek. Oferty zagranicznych wojaży wabią pod wieloma względami – klimatem, pejzażami, naturalnymi atrakcjami.

Pewną z takich egzotycznych podróży może być wycieczka na Seszele. To dziewicze państwo wyspiarskie, na Oceanie Indyjskim, w odległości niemal 1600 km od wybrzeży Afryki. W sąsiedztwie Seszeli, dokładnie na północnym-wschodzie położony jest popularny Madagaskar. W sąsiedztwie kraju znajdują się również inne państwa, takie jak Reunion jak też Malediwy.

wakacje na seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Historia Seszeli zaczyna się w dziesiątym wieku, kiedy to na wysepkę przybyli pierwsi osadnicy. Byli to arabscy kupcy, jacy wiedzieli w nowym obszarze potencjał kupiecki. Na Oceanie Indyjskim znajduje się 115 wysepek wulkanicznych a także koralowych, które tworzą archipelag Seszeli. Stale zamieszkiwane są jedynie 33 wysepki. Każda z nich cechuje się specyficznym pejzażem, dzięki czemu ochoczo są odwiedzane przez turystów.

Największa pod względem powierzchni jest wyspa Mahé (144 km²).

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie ciekawego? Super, ta strona www z pewnością będzie dla Ciebie wartościowa, ponieważ przeczytasz tam wiele podobnych danych.

Na terenie tejże wyspy mieści się miasto stołeczne kraju Victoria. Zamieszkują ją ponad 80 proc. mieszkańców Seszeli. Na Mahé zwiedzić możemy między innymi najwyższy szczyt kraju Morne Seychellois (905 m n.p.m.). W skład archipelagu wychodzą zarówno wysepki o pochodzeniu wulkanicznym, jak także koralowym. Pierwszy wariant oznacza się bardziej górskim ukształtowaniem terenu.

Seszele pogoda.

Seszele znajdują się pod oddziaływaniem strefy klimatu równikowego deszczowego z cechami monsunowymi. W ciągu roku temperatura powietrza wynosi mniej więcej 24° – 30 °C.

Jeśli szukasz rzetelne dane, zerknij i sprawdź informację – tutaj są jedynie atrakcyjne oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Najniższa jest na przełomie lipca oraz sierpnia, kiedy to słupki rtęci wskazują ok. 21 °C.

Najpogodniej jest z kolei między marcem a kwietniem. Wówczas na Seszelach jest niezmiernie upalnie, powyżej 31 stopni. Taki klimat pozwala śmiało wybrać się w rejon Seszeli na egzotyczne wakacje. Gwarantowana pogoda, pieczyste plaże, czyściutka woda – wszystko to właśnie znajduje się u wybrzeży Afryki.

wypoczynek seszele

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Pod względem krajoznawczym Seszele to punkt naturalnych atrakcji. Ogromną popularnością cieszą się wysepki koralowe takie jak Amiranty oraz Farkuhar. Co więcej chmary turystów przejeżdżają do malowniczych miejscowości, położonych na archipelagu. Najogromniejszym zainteresowanie odznacza się miasto stołeczne kraju, czyli Victoria. Po za tym wakacje spędzić można także w Anse Boileau. Dostatek luksusowych hotelu i restauracji zadowoli każdego, nawet ogromnie wymagającego wczasowicza.

Już dziś wbij w wyszukiwarkę Seszele last minute, żeby cieszyć się urokiem tego niebanalnego miejsca.