Urlop w górach

Nasze polskie Tatry zwykle są kojarzone z Zakopanem, jednakże w na Podhalu można znaleźć parę innych miejsc, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najciekawsze miasteczka, które rekomendujemy w tym roku.

Jeżeli potrzebujesz miejsca pełnego fantastycznych widoków, wybierz urlop w Bukowinie Tatrzańskiej. Ta zaciszna górska wieś jest niezwykle spokojna – znakomite miejsca dla tych wczasowiczów, którzy mają powyżej uszu gwaru większych miast. Można skutecznie zrelaksować się leżąc godzinami na górskich halach, a wieczorami słuchając śpiewających baców i smakując regionalną kuchnię. Bukowina Tatrzańska słynie z basenów. O ile udajesz się do tego miejsca, bez wahania odwiedź przybytek tego typu. Aby sprawdzić, gdzie możesz je spotkać, do wyszukiwarki internetowej wpisz sformułowanie „baseny Bukowina Tatrzańska” .

tatry

Autor: Edgars En.
Źródło: http://www.flickr.com

Inną wartą uwagi miejscowością tatrzańską jest Białka Tatrzańska. Dobrze jest wpaść tu zimą, gdyż funkcjonuje tu mnóstwo wyśmienitych tras na narty. Latem można wyruszać z Białki na tatrzańskie szlaki. Bezwzględnie powinno się odwiedzić zjawiskowy kościółek, który postawiono z gorą trzy wieki temu.Wielką atrakcją Białki Tatrzańskiej są kąpieliska termalne. Ablucje w ciepłej wodzie, która pochodzi z wnętrza gleby, posiadają dobroczynne działanie na nasz organizm. Terapeuci zazwyczaj rekomendują kąpiele termalne pacjentom, którzy narzekają na choroby związane z układem kostnym, krwionośnym i ze skórą. Jeżeli pojedziesz na wczasy do Białki Tatrzańskiej, bezwzględnie odwiedź tego rodzaju miejsce. Po pływaniu w ciepłej wodzie poczujesz się cudownie. O ile pragniesz namierzyć baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, do Google wpisz sformułowanie „Białka Tatrzańska termy” .

Nie ociągaj się! Jeżeli podobają nasze notki, to doczytaj i sprawdź kolejne i ciekawe treści. Należy wejść w podany link.

Rozsądnie jest poszukać przybytku, który szczyci się solidną renomą wśród klientów.

Pamiętaj, że najlepszy wypoczynek może cię czekać w otoczeniu skalistych szczytów. Nie czekaj ani sekundy i wykup już dziś wczasy w tych fantastycznych rejonach!