Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad Morzem Bałtyckim?

Wybrzeże Bałtyku od dłuższego czasu przyciąga naprawdę wielu turystów. Zdecydowana większość z nich chce odpoczywać w znanych miejscowościach wypoczynkowych. Ci, którzy poszukują miejsc, słynących ze spokoju, ciszy i pozwalających na skupienie się na swoim wnętrzu mogą odwiedzić wioskę Jantar, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jantar ma nie cały tysiąc mieszkańców, jest więc raczej wsią, jednak nieprawdopodobnie wspaniale przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar odnajdziemy między innymi w ośrodkach wczasowych i domach wypoczynkowych. Noclegi Jantar to bogata oferta między innymi całorocznych pokoi dla zainteresowanych. Pełną ofertę przejrzysz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy są nastawieni na wypoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj danych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie przede wszystkim dwanaście lat. Turyści, którzy zdecydują się je odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale przede wszystkim zobaczyć idealną kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystywać swoje położenie na dawnym szlaku bursztynowym do własnej promocji. Stąd każdego roku są organizowane Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Przede wszystkim większość turystów przybywa tu z uwagi na bajeczną plażę. Na tych, którzy chcą spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę możemy pozwiedzać przede wszystkim w ciepłe miesiące. Fani entomologii na pewno chętnie odwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca czekają również w okolicznych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o sześć kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Najcenniejszym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon.

Po przejrzeniu naszego artykułu nęci Cię, żeby napisać na naszej witrynie jakieś komentarze na temat (https://www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/DIT-EVRIKA-BEACH-CLUB-/6567/40-1353-24FF.html)? Nie czekaj! Nawet najmniejsza ocena jest dla nas ważna.

W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich utworzone rezerwat kormoranów. Działa tutaj także Muzeum Zalewu Wiślanego.