Jaki rodzaj transportu opłaca się wybrać na miejscu wybierając się na weekend do dużego miasta?

Zwiedzać ciekawe miejsce możemy na różne sposoby. Zawsze zależy od tego jak spory chcielibyśmy zwiedzić obszar jak również od naszej kondycji albo zasobności portfela.

Często zdarza nam się robić weekendowe wycieczki. Jest to doskonały sposób żeby coś pozwiedzać, a nie wybierać przy okazji swojego urlopu. Prócz tego możemy również troszkę wypocząć po całym tygodniu pracy i oderwać się od codzienności. Jakie istnieją możliwości jeśli chodzi o formy zwiedzania?

polecany artykuł

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybieramy się do średnio dużego miasta, a nocleg zamówiony przez nas znajduje się w centrum, to z łatwością uda nam się zwiedzić większość miejsc chodząc. Możemy sobie spokojnie spacerować nie zwracając uwagi na to, że musimy zdążyć na konkretny transport. Prócz tego jest to na pewno zdrowsze dla naszego organizmu i po całym tygodniu przesiadywania w pracy za biurkiem całkiem przyjemne. Jednak nie zawsze jest ten komfort i czasami nasz hotel jest usytuowany dalej od centrum miasta. Wtedy pozostaje nam sprawdzić rozkład komunikacji miejskiej.

Na szczęście w większych miastach z reguły tego typu komunikacja dobrze działa. Możemy również wypożyczyć rower lub skuter. Rowery od czasu do czasu znajdują się w większych hotelach oraz są udostępniane gościom za darmo, natomiast to już jest zależne od oferty danych hoteli. Nawet jeśli będzie trzeba taki rower wypożyczyć to nie powinien to być aż tak duży koszt. Tym bardziej, iż w dużych miastach działa dobrze system rowerów miejskich, z jakiego także możemy skorzystać.

samochód BMW

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeśli planujemy pojechać gdzieś na większą odległość za miasto, warto pomyśleć o wypożyczeniu auta. Jeśli dajmy na to podróżujemy samolotem do Krakowa przydatna będzie na pewno wypożyczalnia samochodów Kraków Balice . Zaraz po przylocie będzie można wynająć auto. Jeżeli nie pomyśleliśmy o tym wcześniej, to w mieście także znajdziemy wynajem aut Kraków bowiem posiada bogatą ofertę tego typu miejsc. Taka forma transportu może być niezastąpiona jeśli chcielibyśmy udać się na przykład do Wieliczki, albo pospacerować po górach. W taki sposób posiadając mapę pobliskich terenów, będziemy mogli podjechać na przełęcz czy do dogodnie usytuowanego parkingu, a potem zrobić sobie miły, zdrowy spacer w otoczeniu przyrody. Pomoże nam to poznać w większym stopniu okolice, a oprócz tego należycie wypocząć.