Wypoczynek w górach

Mieszczuchy coraz bardziej doceniają odpoczynek na wsi. Nie tylko w czasie urlopu spędzają w ten sposób wolny czas. W każdy dłuższy wolny weekend i przerwy około świąteczne urywają się z domu, wsiadają w samochód lub autobus, i szukają zapachu lasu, świergotu ptaków, chłodnej wody, jednym zdaniem – ukojenia w przyrodzie.

Tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak nie wycisza jak odgłos górskiego potoku. Dlatego właśnie górska agroturystyka jest tak bardzo rozpowszechniona. Chodząc po górach można poprawić swoja formę fizyczną, jednocześnie podziwiając budzące podziw krajobrazy. Szlaki są dostosowane stopniem trudności do możliwości wędrowców. Wystarczy wziąć mapę do ręki, zapakować plecak podróżny, wskoczyć w wygodne buty i wyruszyć na górskie ścieżki powinniśmy wypróbować również liczne trasy rowerowe góry izerskie. Góry są zachwycające o każdej porze roku.

Masz zamiar poznać oprócz tego inne pokrewne artykuły, jednak nie wiesz, gdzie ich szukać? Bez nerwów – sprawdź więcej w tej treści (http://hotelepark.pl/wroclaw).

Latem można szukać w nich ochłody, delektować się świeżym górskim powietrzem, oczyścić płuca z miejskiego smogu. W drodze zebrać jeżyny, borówki czy grzyby, których pełne są nasze górski lasy. Zimą poszaleć na nartach albo desce. Najpiękniej chyba jednak góry wyglądają jesienią. Przyciągają wzrok wszelkimi barwami, a liście głośno szeleszczą pod butami turystów. I nie ma chyba bardziej nieziemskiego widoku niż gdy rankiem mgła unosi się, i odkrywa przed nami powoli te wszystkie wspaniałości, niczym zasłona w teatrze.

Agroturystyka w górach to nie wyłącznie Szczyrk, Tatry i Zakopane, często gęsto odwiedzane. To także mniej turystom znane góry Izerskie. Są to niewysokie góry położone w Sudetach na terenie Czech i Polski, gdzie 4.11.2009 roku astronomowie utworzyli tzw. Izerski Park Ciemnego Nieba, jako pierwszy taki park zarówno w Polsce jak i w Czechach. Ideą tychże działań jest ochrona nocnego nieba od nadmiaru świateł, po to by móc obserwować gwiazdy (tym samym także ochrona środowiska. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach ciemne niebo nocą nie jest wcale czymś oczywistym w dużych miastach i wokół nich.
Agroturystyka w górach Izerskich to też świetna sprawa dla trampów chcących uprawiać nie tylko turystykę pieszą, ale też rowerową czy konną, i oczywiście narciarstwo. Wieczorami zaś możemy spędzać czas przy ognisku, piec kiełbaski i bawić się nawet do samego rana, zimą natomiast organizować kuligi. Gama propozycji agroturystyka góry izerskie jest naprawdę niemała.