Rozmaite metody na przyciągnięcie zainteresowania klienta czyli kilka słów o reklamie zewnętrznej

Istnieje bardzo dużo metod reklamowania przedsiębiorstw i usług. Można w tym celu wykorzystać media lub też zastosować tekst reklamowy na rzeczach używanych na co dzień. Na pewno jednak w życiu codziennym najbardziej zwraca się uwagę na różnorodne reklamy stosowane na zewnątrz. Właściciele firm wykorzystujący formy reklamy tego typu zdają sobie sprawę z tego, że im bardziej oryginalna i rzucająca się w oczy reklama, tym większa szansa na odniesienie sukcesu. W tym przypadku z kolei sukcesem jest zapamiętanie marki przez potencjalnych klientów oraz tworzenie pozytywnych skojarzeń.

Najczęściej wykorzystywaną formą jest z pewnością reklama (profesjonalna fotografia reklamowa) zewnętrzna. Są to rozmaite plakaty, billboardy, naklejki na szybach czy pojazdach i tak dalej. Nie dziwi więc fakt, że druk banerów we Wrocławiu (przeczytaj więcej) zalicza się do usług, które można wykonać w wielu różnych punktach miasta.

Reklama dźwiękowa

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z form reklamy stosowanej na zewnątrz jest reklama głosowa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że głośna muzyka słyszana z klubów czy restauracji to najczęściej efekt zastosowania specjalnych głośników dla zachęcenia potencjalnych gości. Właściciele klubów muszą jednak pamiętać o uiszczeniu odpowiednich opłat za odtwarzanie muzyki w miejscach publicznych; inaczej grozi im kara. Ostatnio popularne stały się reklamy odtwarzane z aut, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych. Tą metodą reklamują swoje usługi kluby, parki rozrywki i wiele innych miejsc. Ten rodzaj reklamy bywa jednak bardzo uciążliwy, szczególnie gdy samochód jeździ przez cały dzień po małej miejscowości. Tym sposobem czasami zamiast przyciągnąć klientów, zniechęca się ich.

Reklama wizualna

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele popularniejszą odmianą od dźwiękowej jest reklama wizualna, a zatem taka, która działa na zmysł wzroku. Reklam tego rodzaju jest tak dużo, że czasami niewielkich w ogóle się już nie zauważa. Z tego powodu tak bardzo dba się o to, by były duże i ”wpadające w oko”. Przykładem może być stosowanie reklam na elementach komunikacji miejskiej, z wykorzystaniem specjalnej siatki. Dzięki tej siatce pasażerowie wyglądają przez szybę, ale nie jest to zbytnio wygodne. Banery we Wrocławiu jak również reklamy na tramwajach i autobusach, spotyka się w ogromnych ilościach.