Jak nie do Egiptu, to gdzie? Jak światowy terroryzm zmienił trasy pokonywane przez europejskich urlopowiczów

Zagraniczne eskapady od lat kusiły polskich i europejskich turystów – bądź co bądź w naszym kraju aura bywa nieprzewidywalna, a koszty noclegu oraz wyżywienia dość duże. Przy tym chyba każdy pragnie zobaczyć piękne widoki i co najmniej raz w życiu pomieszkać bliżej Równika. Niesłabnącą popularnością w dalszym ciągu cieszą się śródziemnomorskie państwa, choć w ostatnim czasie ministerstwo odradza wyjazdy w te regiony, a ściślej do Egiptu bądź Maroka, ze względu na zagrożenie terroryzmem. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest strachliwy, ale cóż szkodzi rozważyć inne kierunki podróży.

Egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com
Afryka przyciąga nie tylko badaczy przeszłości, lecz także obieżyświatów spragnionych wielkich wrażeń. Na pustyni niewiele da się zobaczyć, lecz już egipskie świątynie są bezdyskusyjną atrakcją turystyczną. Skoro jednak wyjazd do tego państwa na razie jest dość niebezpieczny, to trzeba wykorzystać hasła Zanzibar wczasy oraz wakacje Madagaskar, aby na stronach internetowych zasięgnąć konkretnych i dokładnych informacji dotyczących wyjazdu w te rejony. Egzotyczne krzewy, złociste plaże, lazurowe morze – takie krajobrazy kuszą Europejczyków spragnionych promieni słonecznych.

Jednak dla niektórych wędrowców Afryka leży zbyt blisko i dlatego w żadnym wypadku nie zamierzają przeglądać propozycji biur podróży pod kątem sformułowania Zanzibar last minute, ale wolą udać się na wyspy Oceanii lub do brazylijskiej puszczy. Kiedy jedni wybierają doskonale wyposażone kurorty, to drudzy woleliby przeżyć mrożącą krew przygodę. Ważne jest to, by wspaniale się bawić i oczywiście zrobić tysiące pięknych fotografii.

Bahamy

Autor: Don O’Brien
Źródło: http://www.flickr.com
Przywykło się sądzić, że wyraz egzotyka pasuje jedynie do podróż w rejony podzwrotnikowe, tymczasem tak samo wyprawa na Biegun Południowy też może być egzotyczną, ponieważ na podbój śnieżnej krainy wyruszają nieliczni, ale i jednocześnie zdeterminowani wędrowcy.

Tak nietuzinkowy pomysł na urlop może być strzałem w dziesiątkę, choć tak osobliwa wyprawa może naprawdę zaskoczyć tych, którzy przed chwilą usłyszeli od narzeczonego, że spędzą najbliższe ferie lub wakacje na krańcach drugiej półkuli.

Jeśli bez zadowalających rezultatów poszukujesz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten artykuł (http://www.nadwigrami.pl/weterynaria.html) – zobaczysz, on też jest bogaty w tego typu wpisy.

W rzeczywistości trudno dziwić się lekko znudzonym Europejczykom, zwłaszcza wtedy, kiedy każdego roku wyjeżdżają na Majorkę lub Bahamy – radykalna zmiana oczywiście jest w życiu niekiedy potrzebna.