Czemu warto korzystać z ofert last minute? Czy warto brać je pod uwagę? Co tak naprawdę o nich wiemy?

Możliwość dosyć taniego zwiedzania różnych miejsc na świecie oraz cieszenia się wygodą pobytu to z pewnością kusząca oferta, z której pragnie korzystać wciąż więcej osób. Gdy zamawiamy wczasy na ostatnią chwilę, możemy skorzystać z fajnej wyprawy i to w cenie niższej aniżeli ta z katalogu. Jest jednak pytanie, czy opłaca się czekać z planowaniem wakacji na ostatnią chwilę, czy takie wyjazdy last minute są faktycznie dobrym rozwiązaniem?

grecja

Autor: stefg74
Źródło: http://www.flickr.com

Wokół pojęcia “last minute” narosło dosyć sporo mitów, dobrze jest je rozwiać, aby nie było nieporozumień. Przede wszystkim niektórzy uważają, iż jak wycieczki last minute, to od razu gorsze traktowanie. Tak jednak nie jest, gdyż klient, jaki korzysta z promocji nie powinien być traktowany jako wycieczkowicz gorszego sortu.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Przejdź zatem w podany link, dowiedz się tu, czy nowe posty również wydadzą Ci się zajmujące. Sądzimy, że tak.

Zgodnie z ustawą o usługach z zakresu turystyki biura podróży nie powinny różnicować swoich klientów, dlatego też osoby korzystające z wycieczek last minute mają takie same prawa, jak ci, co z wyprzedzeniem wykupili wczasy w cenie z katalogu. Kupienie wycieczki w takim biurze w ostatniej chwili nie musi oznaczać nerwowego szukania ofert i korzystania z pierwszej lepszej okazji. W branży turystycznej widoczne są pewne trendy, tak więc stałością odznaczają się także niektóre zachowania klientów, jak i organizatorów turystyki. Jeżeli posiadamy minimum wiedzy w tym temacie możemy doskonale rozplanować wakacje, przykładowo jak Grecja wycieczka się bardzo opłaca. Warto również wiedzieć, że jak chcemy skorzystać z jak najbardziej atrakcyjnej oferty, powinniśmy być cierpliwi jak również sprawdzać co się dzieje w poszczególnych biurach podróży.

wakacje nad morzem

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część organizatorów turystycznych bez przerwy aktualizuje swoje strony internetowe, podkreślając te kierunki, które są dostępne w promocyjnych cenach. Trzeba zgodzić się z tym, że dostępne wyjazdy last minute całkowicie odmieniły oblicze współczesnej turystyki. Dla biur podróży stały się dobrą okazją na sprzedaż pozostałych wolnych miejsc w samolocie czy hotelu, natomiast dla osób chcących gdzieś wyjechać sposobem na tańsze podróżowanie. W dzisiejszych czasach nawet 90% dokonywanych rezerwacji to oferty last minute, ciężko sobie bez tego wyobrazić współczesną branżę turystyczną.