Gdy potrzeba nam samochodu zastępczego w mieście Rzeszów szereg wypożyczalni samochodów oferuje nam pomoc

Samochód jest dla wielu ludzi niezbędnym środkiem lokomocji. W wypadku, kiedy po kraks nasze auto zostaje na jakiś czas unieruchomione, mamy sposobność skorzystać z pojazdu tymczasowego.

białe auto

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, gdy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy karambolu . Tymczasowe auto, bądź zwrot kosztów za transport jest nam zagwarantowany na podstawie kodeksu cywilnego, na bazie którego ubezpieczający jest zmuszony do zapłacenia zwykłych następstw strat. Zarówno w wypadku otrzymania auta tymczasowego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam nieskończenie długo.

Najczęściej TU zapewnia nam samochód na tyle dni ile potrzebujemy na naprawę, bądź zakupienie nowego samochodu jeżeli tamten ciekawe https://skalnik.pl/namioty-turystyczne.html fajne przeskocz do serwisu http://rokad.pl/ został na dobre uszkodzony. Jeżeli zwlekamy za długo i zaniedbujemy tą sprawę, po wyznaczonym w umowie okresie wóz zostanie nam zabrany.

Przed użyczeniem auta tymczasowego warto złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy stosowne oświadczenie, że zamyślamy skorzystać właśnie z owego wyjścia. Aby nie oznajmiono, że zamiar wynajmu pojazdu tymczasowego jest nieuzasadniona, należy naświetlić, że pojazd jest nam konieczny, bowiem służy nam np. do dojazdu do pracy, bądź dowożeniu dzieci do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest dobrowolną umową cywilną i jej okoliczności charakteryzują strony ją zawierające. Jeśli w umowie przewidziany został taki zapis, przypada nam darmowy najem auta przejściowego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie oferuje pojazdy tymczasowe rozmaitej klasy.
Trzeba także zaakcentować, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie uzyskamy należnego pojazdu, który należy nam się z polisy autocasco, możemy wynająć wóz na swój koszt i starać się o zwrot wydatków.

pomoc drogowa

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy po zameldowaniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie przekażemy jedynie numer szkody i numer ubezpieczenia sprawcy kraksy. Wtenczas wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z jednostką ubezpieczeniową. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby wartość wynajmu odpowiadała średnim kosztom w rejonie, bo ubezpieczający ma prawo odmówić pełnej refundacji najmu samochodu.