Zdolność sporządzania sieci znajomości

Umiejętność kreowania sieci kontaktów ma możliwość okazać się sporym akceleratorem dla realizacji zamierzeń. Jest również świetną sposobnością do rozszerzania swojej strefy komfortu. Poznawanie osób z rozmaitych sektorów wzbogaci ogólną wiedzę i będzie reprezentatywnym instruktażem zdolności interpersonalnych.

Networking to proces konstruowania kontaktów i utrzymywania stosunków z osobami z najbliższego otoczenia, grona zawodowe, towarzyskie, grupy społecznościowe, fora dyskusyjne, szkolenia, sympozja, znajomi, bliscy, kontakty pozyskiwane w czasie edukacji. Aby efektywnie budować swoją sieć kontaktów, należy mieć na uwadze, że jest to tok długotrwały, opierający się na obustronnym zaufaniu, dbaniu o relacje przez systematyczny kontakt, również użyczaniu wzajemnego wsparcia. Networking to coś więcej niż kilkaset połączeń w telefonie i o wiele więcej niż martwa obecność na portalu społecznościowym. Jest to budowanie siatki kontaktów, to jeden z najskuteczniejszych sposobów budowania biznesu bądź rozkręcania kariery zawodowej. Najwięcej posad udaje się znaleźć właśnie dzięki sieci kontaktów.

Networking w największym stopniu przydaje się w biznesie, podczas szukania partnerów biznesowych, pracowników, albo konsumentów. Jest także istotny dla osób pracujących na etacie, w trakcie poszukiwania pracodawców, wzmacniania własnej pozycji w firmie, lub nawiązywania nowych relacji zawodowych.
Największa potęga networkingu tkwi w zróżnicowanej sieci kontaktów. Im bardziej zróżnicowana będzie sieć kontaktów, tym łatwiejsze okaże się osiąganie własnych zamierzeń.
Networking na pierwszym miejscu stawia na relacje, nie profity. W konstruowaniu sieci kontaktów najważniejsza jest związek z drugim człowiekiem. Ludzie doceniają robić biznes z ludźmi, których znają i lubią. Dlatego alternatywa nawiązania współpracy powinna być na dalszym planie.

Upewnij się, że ta wskazówka z www nie umknie Twojej uwadze, ponieważ przedstawia konkretnie tego typu tematykę, jak artykuł, który właśnie w teraz czytasz.

W networkingu chodzi o kultywowanie relacji z innymi ludźmi w taki sposób, żeby można było się do kogoś zwrócić, kiedy potrzebujemy informacji i polecenia, oraz komuś pomóc, gdy okaże się mu to niezbędne.
W networkingu nie idzie o rozdawanie jak największej liczby wizytówek, chociaż jeżeli jest taka potrzeba, należałoby je posiadać w kieszeni.