Co można zobaczyć na Hawajach? znajdziemy tam najbardziej interesujące atrakcje?

Hawaje to marzenie wielu z nas, o jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Niezwykłe krajobrazy, cudowne plaże, rewelacyjna kultura i atmosfera wysp przyciąga podróżnych przez cały czas. Co na pewno dobrze tam zobaczyć?

hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno warty poznania jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, jaki został założony w 1916 roku. Możemy w nim zobaczyć niezwykły wulkaniczny krajobraz. Na jego terenie są dwa najbardziej aktywne a także największe wulkany na świecie, dzięki czemu liczne grono naukowców może na bieżąco sprawdzać procesy, które doprowadziły do powstania archipelagu Wysp Hawajskich. Faktycznie też warty poznania jest Park Narodowy Haleakala, jaki możemy obserwować na wyspie Maui.

Znajduje się na powierzchni 118 kilometrów kwadratowych, lecz aż 100 km kw. to tereny nienaruszone przez człowieka. Turyści mogą zwiedzać park jedynie specjalnie wyznaczoną krętą drogą, która prowadzi nawietrzną częścią części wyspy. Choćby tylko przez te dwie atrakcje wycieczki na Hawaje są niezwykle znane, ale to oczywiście nie wszystko. Jak będziemy na Hawajach z pewnością odwiedzimy Honolulu, czyli najbardziej znane miasto archipelagu Wysp Hawajskich i także stolicę stanu. To główny ośrodek międzynarodowego biznesu, lecz i obrony militarnej, jest tam przecież Pearl Harbor. Kolejne miejsce to Molokini. Jest to

Hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

niezbyt wielka wyspa, która jest cztery kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Powstała przez zalanie krateru wulkanu, aktualnie to prawdziwa atrakcja turystyczna, ponieważ jej kształt jest podobny do księżyca.

Przyciąga także wielbicieli nurkowania, ponieważ woda wokół niej jest wyjątkowo czysta i przejrzysta, widoczność bowiem sięga aż czterdziestu sześciu metrów. Na koniec powinniśmy też wspomnieć o wodospadzie Wailua. To jeden z najistotniejszych wodospadów, które znajdują się na Hawajach. Ma 35 metrów wysokości, znajduje się na wyspie Kauai. Do podnóża Wailua prowadzi błotnista i bardzo śliska ścieżka. W każdym roku wielbiciele ekstremalnych sportów montują wzdłuż trasy liny, jednakże są one niszczone przez władze, bo jest to niezbyt bezpieczny teren. Na Hawaje można pojechać za rozsądne pieniądze, dobra jest opcja Hawaje (nasza strona) last minute. Dobrze z tego skorzystać i zobaczyć, jak mało straciliśmy pieniędzy.