Tropikalne wycieczki – poznaj ciekawą ofertę niezapomnianych i pełnych wrażeń wycieczek

Wakacje to nie tylko okres letnich miesięcy. Na wakacje można się wybierać wówczas, gdy w Kraju trwa niemiła jesienna pogoda. Pośród naszych rodaków panuje moda na wyjazdy egzotyczne. Wspaniałą odskocznią od powszednich zadań może okazać się Madagaskar wczasy.

Dzięki geograficznemu odosobnieniu przeżyły w tamtym miejscu przeróżne gatunki roślin i zwierząt, jakich nie znajdzie się w innych częściach globu. Ta niebanalna natura stanowi wielkie bogactwo wyspy.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz temat, to wejdź w adres tego serwisu (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Rodos/hotel/DODECA-SEA-RESORT/16197/40-260070-24FF.html) i zobacz, co dla Ciebie z zaangażowaniem opracowaliśmy.

Metropolia tego kraju uważana jest za jedno z nadzwyczaj malowniczych miast świata. Kolonialna architektura, spadziste brukowane uliczki, niekończące się schody, kamienne kościoły, domy z wymownymi werandami nadają temu miastu niepowtarzalnej atmosfery.

Lasy deszczowe dominują przede wszystkim w zaprojektowanych na tym terenie parkach narodowych. Na obszarach owych występuje dużo bardzo rzadkich gatunków roślin. Przebywa tutaj również wiele zwierząt różnych gatunków gadów, płazów i ptaków. Dlatego też lasy deszczowe pozostały otoczone gardą i wprowadzone na listę UNESCO. Madagaskar to wymarzone miejsce na wyjazd w szczególności dla tych, którzy kochają pierwotną przyrodę.

wyspa

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla osób uwielbiających oglądanie interesującym miejscem jest Betafo, dawne miasto królewskie,znamionujące się interesującą architekturą chat przystrojonych kratami i rytymi balkonami. Na Madagaskarze dominuje mocny kult przodków. Według tamtejszych rytuałów ciało umarłego spowija się w całun i układa się do grobowca. Po pewnym czasie jest ono uroczyście ekshumowane, bandażowane w nowy całun i na nowo układane w grobie. Grobowce często są zdobione malowidłami, z których jest możliwość się dowiedzieć, kim był zmarły. Groby z reguły są oddalone od osad i uważane są za miejsca sakralne.

Kostaryka także przyciąga tłumy podróżników z wielu państw.

Wpis analizujący taką problematykę jest bardzo drobiazgowy, ale warto sprawdzić to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/slaskie/katowice/katowice-salon-firmowy-122).

Dostarcza idealnych warunków do praktykowania sportów wodnych. Interesującą postacią czynnego spędzania czasu jest windsurfing, surfing, kajakarstwo, czy żeglowanie. Na wyspie jest możliwość odnaleźć wypożyczalnie sprzętu, również szkółki sportów wodnych, a ceny są zbliżone do innych.