Jakiego rodzaju rower najlepiej wybrać? Jakie są możliwości? O czym warto pamiętać w czasie zakupu?

Jeżeli pragniemy zakupić rower trzeba poważnie się nad tym zastanowić, a to z tego powodu, że dzisiaj inaczej niż w przeszłości jest do wyboru wiele pozostałych opcji. Na pewno klasyczne rowery mają największą ilość zwolenników, ale lecz jak interesują nas nowości warto poznać kilka nowych rodzajów rowerów.

Jeżeli chodzi o powszechne modele, to na pewno rowery szosowe są godne uwagi – [www]. Są przeznaczone do jazdy po asfalcie, posiadają dość duże, 28-calowe koła, z wąskimi, od 23 do 25 mm., gładkimi oponami. Kierownica w takim rowerze jest zagięta w dość znaczny sposób, dzięki temu możemy zająć bardziej aerodynamiczną pozycję. W zależności od geometrii oraz ramy, standardowe modele szosowe można podzielić na dwie grupy, co oznacza sportowe i endurance. Następny typ to równie dobrze znane rowery górskie.

Rowery górskie zostały zaprojektowane do jazdy w terenie, poza asfaltowymi drogami. Mają bardzo często koła od 26 do 29 cali. Liczą się szerokie opony z dość agresywnym bieżnikiem, a jednocześnie jeden albo nawet dwa amortyzatory. W dzisiejszych czasach coraz większa ilość osób wykorzystuje je do jeżdżenia po mieście. I choć nie są do tego stworzone to rzeczywiście spełniają swoją rolę. Kolejny, znany model to rower trekkingowy, nazywane są również jako typowe rowery turystyczne, gdyż są wyposażone klasycznie w błotniki, oświetlenie oraz bagażnik.

Źródło artykułu –

Koło ze szprychami

Autor: Martin Fisch
Źródło: http://www.flickr.com
Opony są w większym stopniu szerokie niż w szosówce i węższe niż w rowerze górskim. Pozycja za kierownicą jest bardziej komfortowa niż w rowerze szosowym. Cross to dość często ten sam rower, lecz pozbawiony jest turystycznych dodatków.

Rower crossowy można bez kłopotu przerobić na trekkingowy, najlepiej montując w nim błotniki i bagażnik. Tego rodzaju rowery najkorzystniej wypadają na asfaltowych drogach i ubitych, gruntowych ścieżkach. Jak wspomnieliśmy na początku, dzisiaj mamy jednak do wyboru wiele innych interesujących modeli rowerów. Jednym z nich jest na pewno fatbike. To rower skonstruowany na bazie górala.

Czy odczuwasz chęć na następne podobnie ciekawe artykuły? Jeżeli tak, to pragniemy Cię zawiadomić – kliknij, zobacz, sprawdź (http://www.jednosc.pl/prodList,2,pellety-pszenne,PL) tutaj dużo więcej.

Posiada masywne opony, ich szerokość wynosi od 4 do 5 cali. Tego rodzaju szerokie opony sprawiają, że fatbike świetnie sobie radzi w czasie jazdy po śniegu i piasku. Dość często nie ma w tych rowerach amortyzatora, bo jego zadanie ma szeroka opona.