Wakacje na nieziemskiej przystani słońca, czyli wycieczki z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia co do wielkości wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna wysepka położona na południe od Kuby nie narzeka na brak turystów. Sezon na niezwykłej przystani trwa cały rok, a podróżujący mają wiele atrakcji by spędzić wspaniale chwile.

Możemy zauważyć, że częste ataki terrorystyczne mają duży wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem jak na przykład Tunezja czy Egipt znacznie spadły w tabeli obleganych turystycznie krajów.

Jeżeli interesuje Cię opisywany wątek, to przejdź do witryny (coraltravel.pl/wakacje/meksyk) i zgłąb pokrewne dane dotyczące tego zagadnienia. Pochłoną Cię zupełnie.

Marcowy kryzys w Tunisie mocno osłabił pozycję tego państwa, a czerwcowy wyeliminował jako główny kierunek podróży. Pomimo porządnej infrastruktury i świetnych możliwości turystycznych państwa te notują słabe wyniki. Widocznie strach Polaków o własne życie wygrywa. Kraje europejskie też stanowiły wybór wakacyjnych wycieczek nie tylko naszych rodaków, ale także wielu podróżnych z innych krajów. Jednakże po atakach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie gospodarczym w Grecji i Włoszech zaczęto się zastanawiać się czy wczasy w tych miejscach mają sens.

Zwycięstwo w tym plebiscycie wygrały państwa, które zawsze były przesuwane na boczny tor z powodu ilości kilometrów od Polski oraz ceny która nie cieszyła, wręcz zniechęcała. Jednym z tych krajów jest Jamajka, która jest rajem dla turystów. Do kąpieli słonecznych namawiają piękne, białe, obszerne plaże na których cienia jesteśmy w stanie zaznać pod szerokimi drzewami kokosowymi. Obleganymi kierunkami wycieczek na wyspie są: pełna świeżości, muzyki i nowych wyzwań stolica Jamajki Kingston, ale również Ochio Rios, Rio Buena, jak i Negril.

Czy spodobał Ci się ten tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły tutaj (http://www.ng24.pl/pl/c/LOZKA-KARPIOWE/141), gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Jamajka

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie w Negril znajduje się ogromna plaża Jamajki, która posiada doskonałe warunki do korzystania z uroków sportów wodnych, a duże rodziny mogą spędzić niesamowity czas przy blasku słońca na nieskazitelno błękitnym niebie. Wśród miłośników spacerów to każdy znajdzie coś dla siebie. West End- dzielnica Negril, która przyciąga turystów, chcących poczuć dawny klimat oazy. Ziemią obiecaną dla podróżujących jest tętniący życiem Ochio Rios. Jamajka kusi pięknymi krajobrazami, inspirującą kulturą oraz tajemniczą florą i fauną. Nie musimy się bać o klimat, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są bardzo miłym i rozrywkowym narodem. Skuszą nas zamiłowaniem do muzyki regionalnej i dredów. Biura z ofertami wakacji co raz częściej proponują opcje wycieczek do tego świetnego państwa.

Polacy słyną z szukania prostej i najkrótszej drogi do celu dlatego też możemy korzystać z zorganizowanych grup, gdzie wszystko jest już zorganizowane, nie musimy się też martwić o zakwaterowanie i wyżywienie. Ale jeśli jesteś jednak lekkoduchem, możesz samemu od A do Z zorganizować wypad. Pierwszy krok to kupno biletów lotniczych. Dobrym miejscem wylotu na Jamajkę jest Wrocław, także wtedy, gdy mieszka się z dala od centralnych miast Polski z własnymi lotniskami. Miasto to jest sporym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozległą sieć dróg, więc łatwo do niego dotrzeć z wielu części naszego kraju. Sam lot na wyspę trwa ponad pół dnia, ale później pozostaje tylko cieszyć błogim czasem spędzonym na pięknych plażach.

Trasa z Wrocławia na Jamajkę nie kwalifikuje się do najtańszych, gdyż za lot trzeba na nią wydać nawet kilka tysięcy złotych, jednak warto spełnić swoje marzenia i nacieszyć się pięknymi widokami.