W którym miejscu na naszej planecie znajduje się raj czyli wszystkie atrakcje i niezwykłe miejsca magicznej wyspy Mauritius.

Oglądając różne zdjęcia z wypraw podróżniczych często można natrafić na bajkowe wręcz ujęcia, jakby zrobiono je w innym świecie lub były genialnym fotomontażem. Lecz istnieją one naprawdę, znajdzie się na ziemi sporo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Jeśli więc ktoś ujrzy na zdjęciu niebieskie niebo, podobnie błękitną wodę i kołyszący się w oddali statek, to praktycznie może mieć pewność, że zdjęcie to wykonano na Mauritiusie.

Mauritius

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Uroki tej niezwykłej krainy, nazywanej również rajską wyspą, doceniali już żeglarze ze średniowiecza, jacy zaczęli się zapuszczać na te odległe. I wyspa mauritius po dziś dzień pozostała z taką nazwą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją kiedykolwiek okazję zwiedzić. W rzeczywistości prezentuje się jeszcze wspanialej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej czysta, niebo bardziej błękitne, plaże bardziej piaszczyste.

Bardzo zalecam to omówienie (https://primaveraspa.pl/odchudzanie/oferty-specjalne/wczasy-odchudzajace-dla-mezczyzn-6dniowe/) wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują artykułów o pokrewnej problematyce i które są równie emocjonujące. Kliknij i sprawdź.

Jednym słowem raj na ziemi, i to raj dostępny dla każdego, bo wycieczki na Mauritius ma w swojej ofercie większość cenionych biur podróży.

Wyprawa do tego niezwykłego zakątka świata z Polski jest dość kosztowna ze względu na koszty transportu. Lecz wszyscy, którzy tam byli twierdzą, że było warto, bo Mauritius może rzeczywiście sporo zaoferować gościom.

Nasz tekst, który na tej stronie proponujemy, jest bardzo emocjonujący, jednak warto dodatkowo przejrzeć uzupełniające wiadomości – więcej pod tym linkiem (https://goldwasser.pl/prezenty-na-swieta/).

Pełne piasku plaże i czyste morskie wody były już omawiane, lecz równie piękny jest świat roślin i zwierząt. I to zarówno świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne barwnego życia koralowce, jak również na samej wyspie wyspy. Północna jej część porośnięta jest bujną, niespotykaną przyrodą, której mieszkańcem do niedawna jeszcze był legendarny ptak Dodo. Więcej na temat interesujących podróży.

Mauritius

Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Swoim widokiem będą cieszyć oczy przepiękne zielone lasy, pośród jakich od czasu do czasu można dostrzec srebrne nitki wysokich na kilkadziesiąt metrów wodospadów. Takie otoczenie zachęca wręcz do aktywnych form spędzania wolnego czasu, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania na rafie, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy. Ale na tej wyspie znajdzie się także coś dla rozrywkowych, lubiących zabawę urlopowiczów, przykładowo jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc klubami.