Skuteczna i niedroga reklama

Form promocji w dzisiejszych czasach rozróżniamy wiele. Na początek możemy możemy zdecydować się na pokazanie towaru lub usług w internecie, ponieważ od pewnego czasu to najprostsza droga do promocji swojej firmy. Może to być np. firmowa strona www.

Kolorowe reklamy

Autor: Helen Alfvegren
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mimo że obecnie internet jest jednym z narzędzi promocji – ulotki, banery czy folie magnetyczne, to cały czas cieszący się uznaniem sposób na pokazanie światu własnej działalności.

Jeżeli chcemy ulokować baner reklamowy w miejscu, gdzie trudne jest przymocowanie go do ściany, ani rozpięcie w powietrzu, warto pomyśleć o banerach stojących. To od dłuższego czasu cieszące się wielką popularnością formy przekazu. Najlżejsze i najbardziej mobilne systemy są X-banery i L-banery. Konstrukcje te zapewniają pionową ekspozycję banera, dają się bez problemu przenosić oraz umożliwiają łatwą zmianę grafiki. Z tego powodu wykorzystywane są w przypadku firm często uczestniczących w konferencjach, promocjach oraz używanej na co dzień formy reklamy wizualnej. Poszczególne rozwiązania różnią się sposobem zamocowania grafiki.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

X-baner charakteryzuje się treścią rozpiętą na stelażu typu „pajączek”, zaś l-baner (ciekawe baner laminowany: polecane) dwoma listwami przytrzymującymi grafikę (posiadając maszt w kształcie litery L).

Banery reklamowe wyróżniają się niezwykłą skutecznością. Najczęstszą z wymienianych zalet jest bezproblemowa mobilność – niezwykle potrzebna przy przewożeniu tychże obiektów, wszechstronność i niezawodność. Banery w odróżnieniu od innych podobnego typu produktów można demontować i zwijać bez ryzyka uszkodzenia materiału. Zatem gdy mamy zamiar zareklamować nasze usługi, taka propozycja jest dla nas idealna. Na dodatek, jest to reklama niezbyt droga (zobacz i porównaj), a jednocześnie bezpośrednia.

Kolorowa i przyciągająca uwagę odbiorcy grafika, daje możliwość efektywnego promowania produktów bez wydawania pokaźnych sum. Często nie zawsze jesteśmy świadomi, jak przy użyciu niewielkich kosztów możemy poprawić sytuację finansową naszej firmy. Jeśli więc firma będzie zajmowała się handlem, produkcją, gdy zależy nam by wypromować swój produkt – ta forma reklamy będzie strzałem w dziesiątkę.