Wspaniały i aktywny urlop nad polskim morzem, czyli jakie atrakcje czekają na nas w nadbałtyckich miejscowościach

Zwykle turystów można podzielić na dwie grupy- tych, którzy uwielbiają góry a także tych, którzy wolą spędzać czas nad morzem. Nic jednak nie staje na przeszkodzie, żeby również nad morzem spędzić czas aktywnie. Wakacje nad morzem to nie tylko leżenie na plaży, ale również mnóstwo interesujących atrakcji- także dla rodzin z dziećmi.

W zależności od teg

sprawdź informacje

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

o, które miasto wybieramy możemy liczyć na lokalne atrakcje, oprócz tego co oferuje nam morze a także pobliska plaża. W sezonie nadbałtyckie kurorty są pełne turystów, którzy chcą spędzić swój urlop w pobliżu Bałtyku. Imprezy na plaży, spacery po molo czy też wycieczki na latarnię morską to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na nas nad polskim morzem. Wycieczka na zachodni brzeg może być połączona z wizytą w Niemczech, a każde duże nadmorskie miasto będzie świetną okazją to poznania tamtejszych obyczajów a także zabytków. W wielu miastach możemy znaleźć ciekawe muzea i wystawy. Niektóre z miejscowości mogą poszczycić się też imponującą architekturą. Udając się nad morze, musimy wcześniej zadbać o zarezerwowanie pokoju na nocleg. Kwatery nad morzem czy też hotele powinniśmy zarezerwować ze stosunkowo dużym wyprzedzeniem, bowiem zainteresowanie nimi z dnia na dzień rośnie, im bliżej do sezonu wakacyjnego. Sprawdź: .

Nadbałtyckie plaże to także miejsce, które jest chętnie wybierane ze względów zdrowotnych. Udając się nad Bałtyk na jesień można wspomóc funkcjonowanie naszego organizmu wdychając jod, którego na jesień jest najwięcej w nadbałtyckim powietrzu. Dużo z nas cierpi na niedobory, szczególnie kiedy mieszkamy na południu kraju. Dobrze jest więc skorzystać z dobrodziejstw natury w postaci jodu oraz wspomóc w ten sposób swój organizm. Jeżeli już zamieszkam hotel lub kwatery nad morzem możemy oddać się rozrywce i poznać okoliczną kuchnię. Wyśmienite, świeże ryby (najlepsze haki karpiowe) to coś, czego nie może brakować nad morzem.

Jeżeli jesteśmy fanami wędkarstwa można udać się przykładowo na kilkunastogodzinny rejs na połów dorsza, nawet jeśli jesteśmy dopiero początkującymi wędkarzami. Przygoda w postaci takiego rejsu na pewno będzie niesamowita.

Wakacje nad morzem mogą był pełne wrażeń jak również atrakcji, w przeciwieństwie do stereotypowego ciągłego wypoczynku na plaży. Musimy jednak dobrze ułożyć plan swojej podróży i odpowiednio wcześnie zorganizować nocleg – hotel spa zakopane i okolice w wygodnym hotelu czy też pensjonacie.