Dlaczego warto wybrać się na urlop na Kubę? Wybieramy jedną z najpopularniejszych wysp karaibskich.

Kuba to pięknie umiejscowiona największa wyspa na Morzu Karaibskim. Stolicą wyspy jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zajrzenia choćby na chwilę) to Santiago de Cuba, Santa Clara i kojarzone z amerykańską bazą Guantanamo. Jej długa i burzliwa historia oraz szczególny, słoneczny i suchy klimat, zachęcają do spędzenia tam długich wakacji w gorących rytmach Buena Vista Social Club, a dobrze zachowana kolonialna architektura jest jedną z najpiękniejszych atrakcji czekających na turystów.

Kuba

Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba obfituje w miejsca do zobaczenia, dlatego dobrze jest postawić na zorganizowane wakacje z ciekawym programem wypełnionym zwiedzaniem i obfitującym w opcjonalne wycieczki, lecz jeśli chcemy wybrać się tam tylko po to, aby korzystać ze słońca na kubańskich, czystych plażach, samodzielnie eksplorować miasta i korzystać z nocnego, klubowego życia – wakacje na Kubie to też strzał w dziesiątkę.

Stolica – Hawana – też obfituje w miejsca warte zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, stara część miasta, barokowa katedra… Można zwiedzić Muzeum Rumu – Bocoy oraz przemierzyć dzielnice Miramar i Cubanacan. Przed rewolucją były to dzielnice bogaczy. Poza Hawaną warto wybrać się do Pinar del Rio, czyli do miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z gigantycznymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Prezentowany wpis, to niezwykle wciągający materiał? Jeśli także tak sądzisz, to zobacz na inny wątek, a pomocna strona sprawdzi się tu wielce.

Nie można też pominąć zwiedzania Farmy Orchidei i Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Ciekawym miejscem jest również farma krokodyli. Ze wszystkich miast nadbrzeżnych można odbyć bardzo wiele ekscytujących rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Można również nurkować na rafie. Warto również zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, aby zobaczyć podwodną jaskinię z barwnym od tropikalnych rybek malutkim jeziorkiem, czyli sławną Cueva de los Peces.

Można tam również zasmakować kąpieli w morzu. Kąpiele i chill out na plaży można urozmaicić i wykupić dodatkowe opcjonalne wycieczki, których tam nie brak. Na Kubę można wybrać się z kilku większych miast Polski, ale najbardziej atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia.

Jeśli stworzony tutaj tekst zajął Cię i chcesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link referencyjny (https://prozoo.pl/sklep/), gdzie znajdziesz więcej treści.

Ogromną zaletą jest fakt, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.

Kuba, wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba to nie tylko wódka z agawy, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, lecz głównie cudowne zabytki i wiele atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, zdjęcia przesycone mocnymi barwami i słoneczna, złocista opalenizna.