Koci świat czyli jak porządnie troszczyć się o kota

Świat bez tych zwierząt musiałby być zły. Dużo ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie respektuje rozkazów, jest krnąbrny, bywa, że coś niszczy (szczególnie, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się lubić.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

A kotki towarzyszą nam od dawna. Kiedy zaczęły się poszukiwania archeologiczne w kraju faraonów, odkryto wiele hieroglifów, na których były przedstawione postacie kota. Znaleziono też mnóstwo zakonserwowanych kotów – te zwierzaki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do dziś nie odkryto żadnej staroegipskiej kuwety, ale wykopaliska ciągle trwają – kotu też potrzebne witaminy.

Kuwety

Teraz pora na następną anegdotkę związaną z mruczkami. W pewnym domu spokojnej starości w USA żył kot, który mógł celnie przewidzieć śmierć któregoś z pacjentów. Czarny kocur kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, mruczek – prorok po jakimś czasie został znaleziony zabity, ponieważ pensjonariusze domu starców zaczęli się go niezwykle bać. Ta historia dowodzi, że człowiek po prostu takich przepowiedni wiedzieć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kot z opowieści został ukatrupiony z powodu skojarzeń z diabłem. Od dawna mruczki były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do teraz symbolizują pecha. To paskudny stereotyp. Naukowe badania twierdzą, że kot posiada zdumiewające właściwości lecznicze – umie znaleźć miejsce obolałe i umościć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie wpływa łagodząco na cierpiącego.

W połowie lutego celebrowany jest Światowy Dzień Kota. O ile trzymasz w mieszkaniu takiego kochanego futrzaka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś inne, lepsze karmy. Tak okażesz futrzakowi, jak silnie go kochasz. Koty są sporo inteligentniejsze niż ludzie sądzą, więc możesz posiadać pewność, że twój pupil załapie taki gest.

Zdecydowanie przeczytaj najnowszy materiał (https://prozoo.pl/sklep/) na ten temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na ten temat.

Dobrym darem na tę okazję są również drapaki dla kotów – koty lubią takie rzeczy.

Zerknij na opublikowany tekst, a na pewno bardzo Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje odnoszące się do tego tematu.

Więcej:

Źródło: