Festiwal jako przegląd muzyczny o klimacie periodycznym

Jazz jest najbardziej zdumiewającym zjawiskiem całej historii muzyki światowej. Dzisiaj po kilkudziesięciu latach rozwój jego na tle ogólnej sytuacji i w muzyce w ogóle w sztuce światowej są wprost doskonałe. Muzyka jazzowa jest scaleniem przeciwności. Jest rodzajem muzyki który powstał w wyniku syntezy muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.

Historia jazzu obfituje w próby scalania tej muzyki z elementami muzyki rozrywkowej, poważnej, lub ludowej.

Prezentowany tekst nieprawdopodobnie Cię interesuje? To zobacz także inne pomocne wpisy, które mają ogromnie ważne informacje – pochłoną Cię całkowicie.

Ten rodzaj muzyki akcentuje głównie ogromnie obfity rytm, w związku z tym muzyka wyznająca całkiem inne cechy skierowała uwagę twórców na możliwość wykorzystania również i rytmu jako dominującego fundamentu. Jazz jest do chwili obecnej w stanie ciągłych stylistycznych, wykonawczych, instrumentalnych przeobrażeń w rezultacie których wykształciła się znaczna liczba modyfikujących się i nawzajem na siebie oddziałujących rodzajów kierunków. Dużo dodatkowych informacji poznasz na stronie . Tym, co bez wątpienia rozróżnia jazz od pozostałych rodzajów muzyki jest wymowny rytm, szczególna dla Europejczyka raczej nieregularna pulsacja, improwizacja, brak stabilnych typów muzycznych, swobodne budowanie materiału dźwiękowego, frazowanie, wyrażanie, intonacja. Tło dziejowe dla powstania jazzu stanowi przybycie niewolników czarnoskórych na Karaiby. Tam mieli oni szansę po raz pierwszy spotkać się z europejską kulturą i religią. Pomimo że dużo rzeczy było im absolutnie obcych, udało im się odszukać pewne miejsca wspólne, które pomogły im zaaklimatyzować się w nowym świecie.

Publiczność w trakcie koncertu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
OFF Festival to festiwal muzyczny o charakterze okresowym, obejmujący szeroko pojmowaną muzykę alternatywną. Pierwsza odsłona odbyła się w 2006. Festiwal każdego roku przedstawia eklektyczny projekt muzyczny adresowany do kompetentnej i świadomej publiki. Już po raz kolejny przyciągnie do Polski najciekawszych twórców światowej alternatywy.

To najlepsze miejsce, żeby poznawać śmiałe muzyczne trendy, oglądać koncerty legendarnych i ikonicznych grup, a również korzystać z ogromu kulturalnych atrakcji jak ekspozycje i projekcje filmowe- kliknij w źródło. Pracowicie wybrany, różnorodny line-up gwarantuje moc muzycznych wrażeń.