Wyposażenie roweru w dobre wyposażenie

Z nastaniem wiosny każdy właściciel roweru stara się przygotować swój pojazd do nowego sezonu. Jest to czas, gdy ścieżki rowerowe wypełniają się właścicielami owych pojazdów. Rodzinna wycieczka rowerowa przysparza przyjemnych wrażeń nie tylko dla dorosłych, lecz także dla najmłodszych. Jednak rower przed sezonem powinien być wyekwipowany w odpowiednie akcesoria.

Jedną z rzeczy koniecznych przy rowerach są bagażniki rowerowe. Poszukując odpowiedniego bagażnika, najpoprawniej wybrać te z trzema nogami z każdej strony. Dzięki takiej budowie prawidłowiej rozmieści się ładunek bagażu. Bardzo powszechne są bagażniki aluminiowe, oraz ze stali. Drugą znaczącą sprawą jest mocowanie na górze. Trzeba sprawdzić jakie zamocowania występują w ramie naszego roweru, z reguły napotykane to dwa otwory pod sztycą od siodełka, również otwór do mocowania błotnika. Przed zakupem sprawdźmy to, ażeby potem ustrzec się bolesnego zawodu w czasie montażu. Dla osób które nie mają tych zaczepów, posiadają ramę z tylnym amortyzatorem, lub potrzebują prędko instalować i demontować bagażnik, przewidziane są bagażniki instalowane wprost do sztycy wspornika siodełka. W handlu są także zestawy do montażu bagażnika w rowerze, który nie posiada górnych, ani dolnych przepustów montażowych – tutaj.

Siodełko rowerowe

Autor: http://pixabay.com/
Źródło: http://pixabay.com/
Drugim nieodłącznym elementem roweru okazują się błotniki rowerowe. Do jazdy miejskiej i treningów na szosie najlepszym doborem są błotniki pełne, które blisko przylegają do koła, umożliwiając ochronę również jadącym z tyłu. Na eskapady na leśne ścieżki najporządniej sprawdzą się budowy proste. Przed kupnem powinno się zauważyć, jakiego rodzaju i gdzie znajdują się przepusty montażowe w ramie i do nich przystosować typ i model błotnika. Zwróćmy również uwagę na przeguby w tylnych błotnikach mocowanych do sztycy. Dwupunktowa regulacja umożliwia dostosowanie go nie tylko pod względem kąta nachylenia, lecz i odległości od opony (opony terenowe bieżnikowane) a im bliżej opony znajduje się błotnik, tym przyzwoiciej zabezpiecza. Błotniki odstające od roweru winny mieć możność łatwego i szybkiego demontażu, żeby ułatwić wszelkie czynności serwisowe, bądź też transport.

Więcej –