Wycieczki po Afryce – może warto wynająć auto terenowe z wciągnikiem.

Podróże autem terenowym po safari nie muszą być aranżowane przez biura podróży, jeżeli ktoś preferuje na własną rękę odkrywać krainę dzikich zwierząt wszedł na właściwą witrynę. W tym artykule omówimy aparaturę jaką należy ze sobą zabrać na taką podróż w wielką niewiadomą.

Pocznijmy

afryka

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

od produktów i urządzeń dotyczących bezpośrednio nas, naszego życia, ogólnie mówiąc przeżycia w sytuacji krytycznej. Nie trzeba się martwić o odzież, środki czystości, ponieważ te produkty możemy niedrogo kupić w krajach afrykańskich, czyli nie ma sensu zabierać dużego zapasu, gdyżw sytuacji zagrożenia życia może nam zabraknąć przestrzeni na naprawdę konieczne produkty np. Liny ze stali nierdzewnej. Na pierwszym miejscu na pewno pojawią się leki. Z dostępem do leków na miejscu może być ciężko, toteż powinnismy zabrać rezerwę z Polski, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeżeli upały afrykańskie w każde popołudnie będą sprowadzać ból głowy i gdy ulegniemy poważnemu incydentowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki usypiające, nawet jeżeli nie macie z tym problemu w naszym kraju, bezsenność może was dosięgnąć w podróży po bezdrożach.

Aby obejrzeć następne niezwykle ciekawe informacje powiązane z opisanym tu tematem, zapewne przyda Ci się kluczowa witryna (https://www.cafepanamera.com/french-press/). Więc kliknij w podany link.

Maść na piekące po całodziennym marszu po sawannie mięśnie albo zmęczone stawy. Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, higiena w Afryce nie stoi na wysokim standardzie. Tabletki na biegunkę, może się zdarzyć, jeśli macie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych obszarach ciężko znaleźć czystą wodę. I środek przeciwko malarii. (Oferta opasek zaciskowych firmy Metfix) W porze suchej jej ryzyko jest nieznaczne, lecz w porze deszczowej obowiązkowo należy je zacząć brać jeszcze przed wylotem z państwa. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele ciężej niż miejscowi. Ponadto, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeśli chodzi o temat utrzymania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest również spakowanie kremu z filtrem, gdyż w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Spakujmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego auta terenowego. Zapewne wypożyczonego.Ważne, aby miał on na dachu rozkładany namiot.

off road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Będzie wyposażony w sprzęt do ekspresowej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My weźmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w wypadku konieczności można nawet zahamować wyciek krwi, zbudować hamak, przykleić lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które posiadają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: Metfix. Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdują się zapasowe łańcuchy stalowe (SIGMA LIFT) lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń. Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.