Zaawansowane bazy danych, które możemy wykorzystywać na wiele sposobów. Big Data- zagrożenie dla prywatności czy idealny sposób na dotarcie do potrzeb klienta?

Całkiem niedawno dużą popularność na świecie tudzież w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie ma pojęcia czym jest albo kojarzy negatywnie, jako sposób uzyskiwanie danych użytkowników. Niewielu jednak wie, jak ogromne korzyści można mieć z gromadzenia tak dużej ilości przeróżnych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie a także porządkowanie ogromnych ilości danych. Dane te można wykorzystać na przykład do analiz bądź badania rynku. Pewien czas temu Big Data w Polsce wzbudziła duże zamieszanie, po którym dużo osób zaczęło obawiać się tego rodzaju innowacyjnych rozwiązań. Big Data gromadzi dane, przede wszystkim dane o różnych użytkownikach a także klientach firm, jednakże pozyskuje je nie łamiąc prawa – szerzej na ten temat pod tym linkiem.

Jeżeli masz zamiar być na bieżąco w tym wątku, to spodoba Ci się najnowsza wiadomość (http://www.archiwizja.eu/adaptacje-projektow-tarnow/). Wyszukasz ją pod zaznaczonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz posiadał pytania, szybko na nie odpiszemy!

Obawy biorą się głównie z tego, że myślimy, że dane są wykradane i mają działać na niekorzyść użytkowników. Wykorzystując Big Data można jednak jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i prezentować im rozwiązania, których potrzebują najbardziej. Gromadzenie oraz analizowanie takich danych nie jest prostym zadaniem, ponieważ jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego też stosowane są w tym celu odmienne narzędzia analityczne.

Tego rodzaju rozwiązania mogą mieć duże zastosowanie w biznesie, ale też w bankowości. Big Data w bankowości to między innymi wszystkim przewidywanie potrzeb klienta jak również dopasowywanie do niego najlepszej oferty. Niektórzy mogą twierdzić, że wykorzystanie danych klienta w celu zdefiniowania jego potrzeb w rzeczywistości może służyć jedynie wykorzystaniu jego funduszy. Bank ma w tym wiele korzyści, gdy klient zdecyduje się na prezentowaną ofertę, ale również klient będzie z niej usatysfakcjonowany, kiedy spełni ona wszystkie jego potrzeby. Wspominając o Big Data należy pamiętać, iż przynosi korzyści jednocześnie dla klientów jak też dla przedsiębiorców, wykorzystując dane, które powszechnie udostępniamy – por.: W dzisiejszych czasach, gdy internet jest codziennością, nieuniknione jest, by w takie sposób analizować a także wykorzystywać gromadzone dane użytkowników a także klientów.

Przede wszystkim nie należy się obawiać Big Data, gdyż jest to narzędzie mające służyć lepszemu dopasowaniu oferty firm do wymagań klientów. Dzięki gromadzeniu jak również analizowaniu tak dużej ilości danych można tworzyć lepsze produkty oraz oferować lepsze usługi, które spełnią potrzeby najbardziej wymagających klientów.