Skitouring – czym jest i co wskazane jest o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, jakie znamionuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co zapewnia im sposobność fascynujących przeżyć, oraz także poprawy swojej kondycji. Niektórym osobom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wręcz nieosiągalne, jednakże dzięki trafnemu wyposażeniu – jest to możliwe.

Ważkim fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, który nakleja się na ślizg.wejście za darmo – www.eccoholiday.com/region/grecja/kreta/ -Rzecz jasna nie może to być pierwszy lepszy wyrób – stosuje się moherowy bądź syntetyczny. Istotne jest to, aby włoski artykułu były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez bojaźni więc wolno wędrować na nich pod górę. Drugim koniecznym, równie ważnym elementem są wyśmienite wiązania, których celem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – sprawdź także różnią się od zwyczajnych nart poświęconych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Po pierwsze są one sporo lżejsze. W chodzeniu po górach pomagają też kijki, jakimi wolno się podpierać. Jeżeli mamy fachowy sprzęt do skitouringu, to niewątpliwie błyskawicznie nabierzemy wprawy w tej interesującej dziedzinie.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w wyjazd w góry, niewątpliwie musimy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, jaka sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Na pewno wiemy, że pogoda w górach potrafi być ogromnie zmienna, wobec tego zwyczajna odzież oferowana przez typowe marki nie zawsze może się sprawdzić.

Perfekcyjną, zalecaną firmą specjalistycznej odzieży jest marka summit series oferująca odzież, plecaki, i także buty – klik. Wszystkie artykuły linii summit series zostały zaprojektowane we współpracy z fachowymi alpinistami, podróżnikami i sportowcami. Odzież – sprawdź na serwisie http://gadzetyupominki.com/odziez-reklamowa-c-20.html i obuwie tej marki charakteryzują się kapitalną jakością, natomiast sam asortyment także jest niesłychanie duży. Szukając wybornej, solidnej, niezłomnej na różnorodne warunki atmosferyczne odzieży, niewątpliwie winniśmy poznać się z propozycją Summit Series.