Wakacje się zbliżają, czyli w naszych górach naprawdę warto spędzić urlop

Wakacje będą szybciej niż się nam zdaje. Dlatego osoby, które chcą gdzieś wyjechać, muszą już dzisiaj zacząć myśleć o zapewnieniu sobie noclegu. Pośród modnych w Polsce kierunków znajdują się góry. Nie wszyscy wybierają jednak zatłoczone Tatry. Udany urlop można spędzić także w Pieninach.

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Pieniny to jedne z naprawdę niezwykłych gór w naszym kraju. Swoją sporą popularność zawdzięczają tak naprawdę słynnemu przełomowi Dunajca, który jest unikatowy nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Na wakacje w Pieninach są nastawieni się osoby w niezwykle różnym wieku – Ruszaj w Polskę. Bez znaczenia jest to ile mamy lat i czy wakacje będziemy chcieli spędzić w Szczawnicy czy w Krościenku, warto dobrze wcześniej zapewnić sobie miejsce do noclegu. Noclegi w Pieninach to oczywiście prywatne kwatery które stoją na naprawdę świetnym poziomie. Nie brak tu również domków, które pozostawiają turystom dużą dozę intymności. Domki dostępne są w przeróżnych częściach tego kraju. Są wspaniałe, jeśli na urlop wybieramy się sporą grupą. Noclegi w Pieninach to także wspaniałe hotele, które są w stanie zagwarantować komfort na najwyższym poziomie. Jeśli ktoś jest nastawiony na nocleg w tego typu miejscu, należy mimo wszystkomieć na uwadze, że będzie on nas wyjątkowo sporo kosztował. Im więcej gwiazdek ma hotel, tym wyższa cena za dobę hotelową.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to region idealny dla osób którzy kochają piesze wycieczki.

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej strony, gdzie wyszukasz szczegółowe wpisy – kliknij w link przeprowadzki wrocław.

Licznie wytyczone w tym miejscu szlaki turystyczne nie pozwolą się nudzić. Najbardziej znany prowadzi przez Trzy Korony i Sokolicę, czyli najpopularniejsze, ale równocześnie nie najwyższe szczyty Pienin. Najwyższym szczytem w Pieninach jest Wysoka, o której bardzo często ludzie zwyczajnie nie pamiętają. Dość ciekawym przeżyciem jest wdrapać się na nią od strony Wąwozu Homole. Przy wspaniałej pogodzie z Wysokiej rozciąga się widok nie gorszy niż z Trzech Koron czy Sokolicy. Udając się na Trzy Korony, możemy wyruszyć możliwie jak najwcześniej. Ma się w takiej sytuacji szansę na podziwianie wspaniałych mgieł w Dolinie Dunajca. Na Sokolicy można z kolei zobaczyć najbardziej znaną sosnę w naszym kraju. Sporo osób dziwi się jak takie delikatne drzewko może sobie tak idealnie radzić w mało sprzyjających warunkach.