Bałtyckie morze – dobre miejsce na wakacje

W dzisiejszych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie wybrać się na wyprawę na przeciwny jej kraniec, bez przymusu odkładania na to przez całe lata. Niedrogie linie lotnicze nas rozpieszczają, południowoeuropejskie plaże są na wyciągnięcie dłoni, w trakcie kilku godzin można się tam dostać, w kwocie kilkuset złotych. Lecz nie każdy chce latać samolotem, nie każdy także uwielbia skwar i ciepłą wodę w morzu. Mimo tych wszystkich udogodnień, wciąż tabuny Polaków wyprawiają się co roku nad bałtyckie morze. Na czym polega jego fenomen?

pokój hotelowy nad morzem

Autor: Greenland Travel
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie – proponowane przez Międzyzdroje, Juratę czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Możemy zamówić sobie łóżko internetowo, wpłacić zaliczkę i mieć pewność, że będziemy mieli gdzie nocować. Dodatkowo, są to zazwyczaj miejsca znajdujące się bardzo blisko plaży, dlatego nie powinniśmy bać się codziennych, długich marszów nad wodę. A jeżeli o plażach mowa – ich stan poprawił się znacznie przez ostatnie dziesięć lat. Nie są już zaniedbane, swoim standardem nie odbiegają od tych francuskich czy greckich. Temperatura w Bałtyku jest naprawdę wyśmienita – nigdzie indziej, przy tak fantastycznej pogodzie, nie otrzymujemy przy okazji takich atrakcji. Chłodna bryza koi nasze ciała, chroniąc od spiekoty, turysta naprawdę czuje, że znajduje się nad morzem – Ruszaj w Polskę.

Organizujesz wyjazd na polskie plaże? Nic łatwiejszego! Pierw wybierz miejscowość i odszukaj tam pensjonat, wpisując do wyszukiwarki odpowiednią frazę, np. „Dąbki noclegi” – pamiętajmy, im szybciej zarezerwujemy apartament, tym mniej za niego zapłacimy (opcje związane z nocowaniem). Następnie trzeba obrać sposób podróży. Możemy udać się tam własnym autem, pociągiem lub [deweloper warszawa] komercyjnym autokarem. W zależności od odległości od naszego miejsca docelowego, każda sprawdzi się odmiennie. Jeśli wybieramy się z południowych krańców kraju, może warto by było zabrać samochód i po drodze przeznaczyć jeden dzień na zwiedzenie, np. Torunia? Wtenczas podróż nie będzie nam się tak dłużyć.

Bałtyk

Autor: mariaaantonina
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek opcję wybierzemy, każda będzie świetna, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, prowadzących nad polskie morze. Jeśli jako miejsce przeznaczenia typujemy Dąbki noclegi nie sprawią nam kłopotu. Internet nas w tym poratuje, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać rozmowy. Dojazd jest bardzo korzystny z każdego miasta. Ale najistotniejsza jest atmosfera – nad Bałtykiem człowiek wie, że jest nad morzem.