Szukasz niebanalnej roboty? Zostań telefonistką!

Ostatnimi czasy pojawiło się wiele nowych fachów, które wcześniej nie istniały. Ekspert od zasobów ludzkich, informatyk czy grafik komputerowy – są to specjalizacje zupełnie świeże na rynku. Istnieją również profesje, które spotykamy od dekad, jednak od niedawna nieco odmieniły swój wymiar. Mowa tutaj o telefonistkach obsługujących system call center. Jak rozwijała się praca osoby zarabiającej na słuchawce? Czy da się wyżyć na takiej pracy? Kto może się nią zająć i czy trudno ją znaleźć?

Telefoniczna obsługa klienta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedyś, kobieta siedząca na infolinii miała za zadanie przekierowywać telefony.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://kwmediator.pl/ochrona-konsumenta-pomoc-prawna/), który przedstawia analogiczne tematy.

O cyfryzacji jeszcze wtenczas nikt nie słyszał, dlatego tez tego typu czynności były wykonywane manualnie. Później, wraz z unowocześnieniem telefonu w mieszkaniach naszych rodaków, zaczęły pojawiać się całkiem odmienne funkcje. Różnego rodzaju korporacje zapraszały system call center do swych biur – w konkretnych godzinach czynna była infolinia, na której pracownica udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące oferowanych towarów i świadczeń. Od kilkunastu lat pojawił się kolejny kierunek tej pracy – to osoba przy słuchawce zaczęła osobiście telefonować do różnych person, poszukując numerów w konkretnym banku, oferując różnego typu produkty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie .

Jeśli jesteś młodą, bystrą osobą, nawet studentem, bez problemu możesz zacząć pracę telefonistki sprzedażowej. Obecnie wiele firm zewnętrznych, trudniących się tego typu usługami, poszukuje pracowników. Dostosowany grafik, dowolna liczba godzin wypracowywanych w miesiącu, przyjemna atmosfera w ciepłym biurze. Mało tego, nie musisz samodzielnie wykręcać numeru klienta, system call center zrobi to dla ciebie, ty tylko masz za zadanie odpowiednio poprowadzić rozmowę. A w tym również nie ma nic trudnego – na początek pracy otrzymasz wszelkiego typu szablony rozmów, które krok po kroku zobrazują ci, jak rozmawiać z konkretnym typem klienta, w zależności czy twój sektor trudni się sprzedażą produktów czy wyłącznie odpowiedzią na pytania. Dla najlepszych pracowników, firmy telefoniczne oferują stały etat na umowę o pracę, oraz kompletny pakiet socjalny – opieka medyczna, karnet na siłownię i znacznie więcej. Zobacz systemy call center.

System call center to całkiem nowy wynalazek, jednak już został opanowany przez sporo firm.

Sprawdź bez wahania ten udostępniony tu wpis. Opisuje on pokrewną kwestię, więc z pewnością też będzie według Ciebie ciekawy.

Jeśli pragniesz zarobić troszkę grosza w okresie edukacji, lub po prostu poszukujesz pewnej, ciekawej pracy, zostań telefonistką! Jest to jeden z najmocniej rozwijających się fachów, dlatego wakatów jest mnóstwo.