Wycieczki do USA – co wskazane jest aby zobaczyć na wschodnim wybrzeżu?

Stany Zjednoczone Ameryki zważywszy na mnogie różnice kulturowe a także klimatyczne wyznaczają łakomy kąsek na podróżniczej mapie nie jednego Europejczyka. Obszar tego kraju jest niezmiernie rozległy, przez co głębokie poznanie całości byłoby wybitnie czasochłonne. Co powinno się zobaczyć we wschodniej cząstce kraju?

USA

Autor: M Contos
Źródło: http://www.flickr.com

Wschodnie Wybrzeże to najbardziej zurbanizowany i najgęściej zamieszkały obszar USA. Pierwszą atrakcją, bez jakiej zobaczenia nie wypada opuścić „ogólnoświatowej stolicy” jest symboliczna Statua Wolności, jaka najlepiej widoczna jest z parku Battery. To akurat tam wycieczki USA są zazwyczaj organizowane.

Czeka na Ciebie interesująca informacja (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/suszonki/profine-snack/) – należy kliknąć w podany link i tam mamy dla Ciebie sporo kluczowych treści.

Dla wszystkich, którzy nie zdołają przyzwolić sobie na zbyt długie rozpoznawanie Nowego Jorku odpowiednią informacją będzie fakt, iż panoramę ładnego Manhattanu w całej okazałości można obejrzeć z najwyższego współcześnie w Nowym Jorku wieżowca – Empire State Building.

Następnym miejscem, które będąc w Stanach należałoby odwiedzić jest ulokowane na północ od NY miasto Niagara Falls, gdzie można ujrzeć, znajdujący się na granicy USA i Kanady atrakcyjny wodospad. Dobrze jest udać się do położonego dalej na południe, gwarnego Waszyngtonu, do jakiego też wycieczki USA są planowane.

USA

Autor: Bob Doran
Źródło: http://www.flickr.com

Postój w stolicy nie może się obejść bez wyprawy w obszar Kapitolu jak również Białego Domu, przed którym, na pobliskim placu Freedom Plaza stoi monument Tadeusza Kościuszki. Dobrze jest też odwiedzić Bibliotekę Kongresu a także mauzoleum prezydenta Lincolna. Dla tych, którzy wolą odpoczywać biernie, leżąc na słońcu tudzież popijająć drinki z parasolką, wspaniałym zwieńczeniem podróży po Wschodnim Wybrzeżu USA, będzie wizyta w Miami. Spacery po piaszczystych plażach nad krajem oceanu, bez wątpienia dostarczą niezapomnianych doznań na dalekie lata.

Multikulturowy temperament kraju, jakim są Stany Zjednoczone gwarantuje zamożność niepowtarzalnych atrakcji turystycznych, od przyciągających zabytków przez śliczne parki narodowe i ciepłe plaże, aż po miejsca, w których jesteśmy w stanie odpocząć dynamicznie i przez chwilę poczuć się jak dziecko. Wskutek tego każdy, obojętnie od swoich pragnień i celu podróży, z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.