Zakup willi to bardzo doniosła decyzja, warto zatem upewnić się czy jesteśmy na nią przygotowani

Coraz więcej ludzi śni o kupnie willi pod miastem. Mieszkańcy takich miejscowości jak Kraków, Gdańsk lub Wrocław wyprowadzają się poza ich obszar, żeby korzystać z oczywistych uroków życia bliżej przyrody, lecz równocześnie nie przebywać w totalnej ciszy.

Aby znaleźć najlepszą ofertę, dobrze jest zajrzeć do nieocenionego Internetu – wystarczy w wyszukiwarce wpisać choćby takie hasła jak: nowe domy okolice Krakowa), wille w okolicach warszawy czy nowe domy pod gdańskiem.

budynki

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jest pewne, że użytecznych wyników będzie wyjątkowo dużo. Mieszkanie w pobliżu dużego miasta ma sporo zalet; zwłaszcza, co jest bardzo istotne dla zdrowia, powietrze jest czystsze, w dodatku nie jesteśmy skazani na zgiełk a także możemy być pewni, że żaden huczny koncert nie popsuje nam wypoczynku.idź dalej kluberfood kluberfoodJeszcze jednym niezaprzeczalnym atutem mieszkania poza miastem jest duża liczba obszarów, w których da się spacerować. Nierzadko domy budowane są na obrzeżach lasu, co daje nieocenione możliwości organizacji wypadów pieszych oraz na dwóch kółkach. Posiadanie niemałej działki też wlicza się do plusów – z łatwością zorganizujemy klimatyczne ognisko, rozstawimy namioty dla najmłodszych czy po prostu usiądziemy na dopiero co ściętej trawie, zamkniemy oczy i pomarzymy.

Niestety wszystko co posiada mocne strony, ma też i te trochę gorsze. Po pierwsze bycie właścicielem domu związane jest z większymi kosztami, nawet pomijając koszt samego budynku. Chodzi głównie o nieustające naprawy. Dodatkowo, jeżeli śnimy o bajkowym ogrodzie, musimy o niego dbać i to nie jedynie raz na jakiś czas. Kwiaty potrzebują troskliwej opieki i nawadniania. Jeśli postanowimy zamieszkać za miastem, dobrze jest też mieć na uwadze, że właściwie nie można tam żyć bez samochodu. Wypad do centrum miasta może stać się całkiem sporym projektem i niejednokrotnie postanowimy, iż wygodniej będzie pozostać w domu, co pewnie odbije się na poziomie życia towarzyskiego. Warto także zastanowić się czy bardziej opłaca się zakupić dom uprzednio zamieszkały czy całkowicie nowy – tutaj decyzja powinna zależeć głównie od stanu naszego portfela oraz osobistych upodobań. Nim więc wstukamy w wyszukiwarce hasła w stylu: (nowe domy w okolicach Krakowa) lub

wyjątkowe wille pod Wrocławiem, dobrze jest bez emocji przemyśleć, jakiego życia pragniemy oraz czy jesteśmy przygotowani na posiadanie własnego domu.