Efektywny sposób aby promować swojego bloga. Jakie są sposoby na jego promocję?

W obecnych czasach, w jakich prawie w każdym miejscu w Internecie dostępne są olbrzymie liczby blogów oraz stron internetowych bardzo trudno jest pokazać się w taki sposób żeby przebić się ze swoimi treściami do świadomości dużej liczby odbiorców. Szczęśliwie dla wielu osób istnieje sporo sposobów, które mogą nam przyjść z pomocą.

blog

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie strony internetowej może być doskonałym sposobem na wypromowanie własnej osoby czy też danej firmy. Specjaliści od marketingu ciągle głowią się nad tym jak promować bloga żeby był on chętnie odwiedzany i żeby wywierał wpływ na czytelników – sprawdź jak wypromować blog. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednio dobrana taktyka a także konkretny plan, dzięki jakiemu konsekwentnie będziemy zwiększać liczbę własnych odbiorców. Ponadto, warto także zadbać o sprawy techniczne na własnej stronie czyli tzw. user experience. Blog musi być przejrzysty oraz wyróżniać się także w drobnych elementach. Również niewielkie aspekty takie jak favikona powodują, iż dodatkowe informacjeblog jest w stanie wyglądać dużo bardziej profesjonalnie – zapoznaj się z tematem favikona. W Internecie istnieje sporo opracowań jak i poradników odnośnie tego jak promować bloga, jednakże każdy musi dobrać odpowiednią taktykę jeśli chodzi o to z czym związany jest konkretny blog a także do jakich czytelników ma trafiać.

Pierwszą rzeczą na której powinniśmy się skupić jest zwyczajnie tworzenie bardziej cennych treści, jakie same w sobie staną się magnesem przyciągającym do naszego bloga. Jeżeli blog ma za zadanie promowanie konkretnej firmy, to dobrze jest pomyśleć o wykreowaniu tzw brand hero a więc bohatera marki – przejdź do brand hero. W perspektywie czasu na pewno taka postać będzie kojarzyła się w dobry sposób z naszą marką oraz może ją doskonale wypromować. Można ją umieścić również na naszej stronie w kilku miejscach np. jako favikona. Dobrze jest aby brand hero a więc maskotka naszej firmy miała jak dużo pozytywnych aspektów ludzkich, przede wszystkim tych powiązanych z dobrym humorem oraz emocjami. Jeżeli chodzi o wypromowanie osobistej strony, to warto również często zjawiać się na przeróżnych branżowych imprezach, takich jak choćby Info Share albo Blog Conference Poznań gdzie możemy poznać ludzi z branży oraz będziemy mogli bezpośrednio przekazać informacje o własnym blogu. Dodatkowo możemy zadbać o użyteczne narzędzia, którejakie pomogą nam zautomatyzować niektóre działania w social media. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu, który możemy poświęcić na konsekwentne promowanie bloga.