Najnowsze sposoby i rozbudowane procesy technologiczne. Jaką masz wiedzę na ten temat, a co powinieneś wiedzieć?

Jeśli chcemy odpowiedzieć jednym zdaniem na pytanie „co to jest wirtualizacja?”, można bez wahania powiedzieć, iż jest to osiągnięcie logicznego zasobu poprzez abstrakcję zasobów fizycznych. To zdanie można przyporządkować do dużego obszaru wirtualizacji, jednak ono nie mówi nam o jakim obszarze dyskutujemy jak i czym dokładnie jest wspomniana wirtualizacja.

wejdź tutaj

Autor: philippa law
Źródło: http://www.flickr.com
Płaszczyzna wirtualizacji? Tak! Dla większości wirtualizacja budzi skojarzenia jedynie z pojęciem typu wirtualizacja serwerów z tego względu, że jest ona w największym stopniu rozpowszechniona.

Zgromadziliśmy w tym miejscu ważne dane, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej naszych stron.

Jednak są różne obszary, które mają zarówno całkiem odmienne użycie, oraz techniczną implementację. Wirtualizacja serwerów (z angielskiego Server Virtualization) – taka myśl technologiczna daje możliwość wielu aplikacjom działanie na wielu systemach operacyjnych uruchomionych na jednym istniejącym serwerze z użyciem wolnej mocy. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie pozyskać siłę obliczeniową oraz zasobową serwerów, mając dodatkowe maszyny wirtualne na jednym fizycznym serwerze – miast kupować kolejne serwery stacjonarne.

Kolejną zaletą jest też szybsze obsługiwanie biznesu w ciągu bardzo niedługiego czasu tworzenia kompletnie nowego wirtualnego systemu operacyjnego gotowego do pracy. Ponadto podstawowe działania konserwacyjne związane z serwerami są bardzo uproszczone oraz przyśpieszone.

Innym interesującym rodzajem jest wirtualizacja aplikacji (z angielskiego Application Virtualization) – tego typu technologia izoluje od siebie aplikacje, dlatego też rozwiązuje problem kompatybilności wszelkich aplikacji, umożliwiając takim samym aplikacjom współdziałanie razem, pomimo iż zdarza się że wymagają tych samych zasobów systemu operacyjnego w różnych wersjach (na przykład inne wersje bibliotek DLL).

Czyni to łatwiejszym także proces testowania aplikacji, gdyż nie potrzeba sprawdzać, jak różne grupy aplikacji współpracują ze sobą, za każdym razem, gdy jedną z aplikacji uaktualniamy.

Namawiamy Cię, byś kliknął na łącze do serwisu (https://m2t.com.pl/pl/terminale-wozkowe-2). Tam wyszukasz kolejne niezwykle interesujące informacje na podobny temat do tego, który widnieje na tej witrynie.

Zastosowanie tego typu technologii pozwala również na przechowywanie aplikacji centralnie oraz strumieniowanie ich do komputera PC w oparciu o obecnie zalogowanego odbiorcy. Co istotne całkowite usunięcie normalnie instalowanych aplikacji dysku pozwala na zmniejszenie ilości obrazów systemów operacyjnych dla różnych grup biznesowych. W tym temacie warto także poczytać o dziedzinie product engineering (kliknij tutaj), coraz bardziej ciekawej a przede wszystkim nowatorskiej.