.

Za pojawianie się problematycznej niewygody jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się większa i traci elastyczność, a przez to soczewka ma mniejszą predyspozycję akomodacji i intensywnego widzenia z bliskich odległości. Starczowzroczność objawia się gorszym, słabym widzeniem.
Na początku odsuwamy na dalszą odległość gazetę, czy też książkę. Znaki widziane z bardzo bliska stają się rozmazane i nieostre. Oczy prędzej się męczą, zazwyczaj po kilku stronicach książki jesteśmy zmuszeni ją przerwać. Odczuciu wyczerpania nagminnie towarzyszą także bóle głowy. Symptomy te są zwłaszcza uciążliwe dla osób, które są przymuszone do długotrwałego koncentrowania wzroku na bliskich przedmiotach.
W pełni problem wyklucza refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki na syntetyczną, wieloogniskową.
Jeśli chcesz w większym stopniu zbadać opublikowany tu problem, to kliknij tutaj. Bez obawy, to wiarygodny link (http://www.dommuzykaseniora.pl/ksiega-pamiatkowa/) – są tam ciekawe publikacje.
Równocześnie prawdopodobna jest korekta istniejących przedtem defektów wzroku.
Zabieg chirurgiczny w procesie którego śródooperacyjnie wdraża się przybory mikrochirurgiczne do środka gałki ocznej i przez cykl manipulacji chirurgicznych stara się osiągnąć wynik naprawy, albo też wyeliminowania stanu chorobowego, to witrektomia. Cena za taki zabieg jest ceną bazową, która nie zawiera usług specjalnych powiązanych z pobytem szpitalnym pacjenta, ponadplanową oceną, oraz innymi świadczeniami medycznymi- witrektomia.
Witrektomia to zabieg mający na celu eliminację ciała szklistego.