Gdzie na wakacje – ten artykuł pomoże Ci zdecydować się na odpowiednią ofertę

Aruba to niewielka, jedna z wysp archipelagu Małych Antyli. Turystów przyciągają w to miejsce przede wszystkim śliczne piaszczyste wybrzeża, krystalicznie czysta woda jak też spokojna atmosfera sprzyjająca relaksowi. Wyspa ta często określana jest nazwą “One Happy Island”. Po zachodzie słońca Aruba oferuje rozliczne atrakcje: przedstawienia, dyskoteki, kafeterie, jednak najbardziej modne są kasyna.

Zdobywcy informacji odnajdą w tej okolicy dziejowe kopalnie złota, efektowne formacje skalne, rezerwaty zwierząt oraz wiele innych, atrakcyjnych miejsc. Wskazane jest również oglądać holenderską zabudowę z okresów kolonialnych. Można tu praktykować rozmaite sporty, takie tj. nurkowanie, łowienie ryb na otwartym morzu, jazda na koniu.

egzotyczna plaża

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/

Wysepka przynależąca do Małych Antyli, położona u brzegów Wenezueli, jest samodzielnym terytorium przynależącym do Holandii. Panuje w tym miejscu klimat podrównikowy, średnia temperatura wynosi 28˚C i nie ma tu zagrożeń huraganami. Opady na wyspie nie są intensywne. Aruba to wysepka wulkaniczna. Największy wierzchołek Monut Jamanota ma 188m n.p.m.Najczęściej uprawiany na Arubie jest aloes. Wysepka jest dość sucha i jałowa, pełno jest skał i jaskiń.

Początkowo wyspę zasiedlało plemię Arawaków. Potem, pod koniec XV w. odkryta została przez Hiszpanów, a następnie przechwyciła ją holenderska Kampania Zachodnioindyjska. Na wyspie władzę pełni gubernator wyłoniony przez monarchę. Język papiamento, jakim posługuje się na wysepkach ABC jest to mieszanka holenderskiego, francuskiego oraz języka Arawaków. Język ów utworzył się dzięki bogatej mieszance kulturowej na wysepkach.

Kostaryka to obszar wulkanów, deszczowych lasów jak też rwących rzek.

Unikatowy świat fauny oraz flory. Kraina dżungli, gór, dwóch pięknych oceanicznych wybrzeży oraz spokojnych latynosów. Gdy poszukujesz mocnych wrażeń, znajdziesz w tej okolicy coś dla siebie. Trekking, zjazdy na sznurach w koronach równikowych drzew lub rafting. Jeżeli wolisz, możesz oglądać księżycowe krajobrazy wokół wulkanu Irazu, przemierzać równikowe lasy, nurkować czy zapuścić się w sam preparaty biobójcze prerii i odwiedzić zebry, żyrafy i wielbłądy. Dzika przyroda to najogromniejszy pozytyw Kostaryki. Większość kraju to łańcuchy górskie i lasy równikowe, do tego kilka małych miast oraz stolica San Jose.

Nie czekaj, już dzisiaj by wyruszyć z Wrocławia napisz w przeglądarkę: Aruba wakacje albo Kostaryka wczasy.