Sposoby spędzania czasu wolnego

Wolny czas Polaków jest przede wszystkim bezczynny, spędzany w mieszkaniu. Jest to następstwem hierarchii wartości promującej rodzinę jak też rodzinne spędzanie czasu, co zachęca do wspólnego oglądania TV albo biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym kraju nie przyjęło się jeszcze czynne spędzanie czasu z rodziną, jak np. wspólne uprawianie sportu. Natomiast korzystanie z propozycji kulturalnej (przykładowo wspólne wyjście do kina lub teatru) albo wyjście do domu restauracyjnego jest swego rodzaju przejawem luksusu – dla wielu Polaków jest jeszcze nazbyt drogie. Dlatego większość rodaków spędza wolny czas w fotelu trzymając na kolanach program TV.Z jakiej przyczyny należy być aktywnym? W dzisiejszych czasach mamy coraz to skromniej wolnego czasu, natomiast stres oraz zmęczenie do tego zniechęcają nas do ponadplanowej aktywności fizycznej po pracy. Jednak wziąwszy pod uwagę jak zbawienne dla naszego zdrowia umysłowego oraz fizycznego jest czynne spędzanie wolnego czasu, trzeba znaleźć interesującą dla nas, naturalnie odpowiednio dobraną i dostosowaną do wieku, potrzeb oraz stanu zdrowia dyscyplinę. Poniżej przykłady.

Zainteresował Cię nasz wpis? Namawiamy Cię więc jeszcze dalej (http://ilustris.pl/torebki-prezentowe,2,8477) – do naszej nowej witryny. Tam oczekują na Ciebie rzetelne wątki.

Golf. Wspaniałe rozwiązanie, ażeby spędzić czas na świeżym powietrzu oraz koncentrując uwagę nad dokładnością uderzenia – zapomnieć o problemach w pracy lub w szkole. Możesz w ten sposób nie wyłącznie wyrobić mięśnie, lecz także schudnąć. Nie obawiaj się, iż zaczniesz wyglądać niczym kulturysta, do tego trudna droga oraz nie starczą dwie wizyty na siłowni tygodniowo.

Jeżeli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, gdyż możesz poznać pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten link oraz poczytaj więcej.

Zabawa w parku. Wystarczy po prostu wyjść z domku i wziąć ze sobą futbolówkę, a potem użyć własnej wyobraźni, żeby spędzić wspaniałe momenty z najbliższymi (małymi jak też dużymi). Rower. To kapitalna propozycja na letnie miesiące. Wycieczki rowerowe to doskonałe rozwiązanie na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodziną, podziwianie panoram, z dala od miejskiego zgiełku. To doskonały trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Trening na siłowni – możliwy bez względu na pogodę.

Jeśli lubisz spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu i zwierzęta są Ci szczególnie bliskie, wyjdź na przechadzkę z czworonogiem, a jeśli to Ci nie wystarcza spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Jeśli naprawdę uwielbiasz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu wodnych sportów. Mamy do wyboru: surfing, windsurfing.