Plusy elektrod wykorzystywanych do pomiaru ph. Co należy wiedzieć na ich temat?

certyfikacja > certyfikacja asme certyfikacja gost r (ciekawy-: jeszcze więcej) Pomiar ph odgrywa istotną rolę nie tylko w wielu procesach przebiegających w ludzkim organizmie. Jest on również istotny w produkcji i wielu innych procesach. Nic więc dziwnego, że elektrody do pomiaru ph są na bieżąco stosowane przez pracowników laboratorium.

Bez wątpienia nie są to elementy tanie, ale dzięki zachowywaniu wszystkich zasad związanych z eksploatacją elektrod można bezpiecznie używać ich przez nawet kilka lat. Właściwie każde laboratorium badawcze stosuje elektrody do pomiaru ph. Pomiar mętności i inne chemiczne metody, które służą wykonaniu pomiarów odczynu mieszaniny bądź produktu jest jednym z najbardziej podstawowych zabiegów, jakie tylko można sobie wyobrazić w laboratorium. Co prawda, zarazem w laboratoriach analitycznych, jak i przy procesach produkcyjnych tego rodzaju zabiegi stają się z roku na rok coraz bardziej zautomatyzowane, jednak można spodziewać się, że elektrody do pomiaru ph jeszcze długo będą używane przez chemików.

Źródło informacji –

praca w laboratorium

Autor: Mackenzie Cowell
Źródło: http://www.flickr.com

To łatwe w obsłudze urządzenie sprawia, że można przykładowo zadecydować o dopuszczeniu produktu do sprzedaży lub nie. Za pomocą tak zwanego ph – metru możemy też określić, czy osoba poddająca się badaniom ma płyny ustrojowe o prawidłowym odczynie czy też nie. Odchylenia pod tym względem mogą prowadzić do wykrycia różnych chorób.

laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiar mętności  i odczynu konkretnej substancji jest raczej łatwy, a czas przeprowadzania takiego badania jest bardzo krótki. Dzięki temu możemy szybko uzyskać satysfakcjonujące nas wyniki. Pomiar ph za pomocą elektrod ma różne zalety, ale głównym czynnikiem decydującym o wyborze tego typu metody spośród innych możliwych metod analitycznych jest potwierdzona badaniami skuteczność i wiarygodność przeprowadzanych pomiarów. Pomiar mętności jak też pomiar ph za pomocą najczęściej elektrody szklanej to jedne z najczęściej wykonywanych rutynowo badań w laboratorium chemicznym, niezależnie od branży.

Więcej na ten temat –

Obecnie konkurencja na rynku producentów tego typu asortymentu nie jest znaczna, wobec czego ceny urządzeń stosowanych do pomiaru ph są najczęściej wysokie i na zakup nowego, fachowego sprzętu stać wyłącznie laboratoria znajdujące się w dobrej kondycji finansowej.