Jak przebrać malucha na bal przebierańców

Zaczął się czas zabaw karnawałowych w szkołach, a nawet w żłobkach. Takie bale przebierańców sprawiają wiele frajdy dzieciaczkom, i jednocześnie troszkę zachodu ich rodzicom, których zadaniem będzie uszycie, czy też wyszukanie wykoncypowanego przez ich latorośl stroju.

Jakie przebrania karnawałowe dla dzieci?Pomysłów na tego typu stroje dzieciom nie brakuje. Jest to duża przyjemność dla dziecka które w tej jednej chwili może poczuć się jak np. bohater z ulubionej baśni. Kostium dziecka może wpłynąć na to, jak się będzie czuło na balu. Często zdarza się, iż malec, niczym aktor, zaczyna zachowywać się, a nawet przeżywać podobne uczucia co postać, za którą został przebrany. Jeżeli idzie o przebranie na bal przebierańców mamy parę opcji: możemy go nabyć, pożyczyć bądź też zrobić samodzielnie. Z tego ostatniego wespół z naszą latoroślą możemy zrobić doskonałą zabawę. Najmłodszym poleca się przebrania zwierząt. Miękkie, komfortowe, łatwo się zakładają oraz bez kłopotu zdejmują. Nie trzeba zaraz inwestować w kompletny kostium, starczy nabyć pewien charakterystyczny detal, dla przykładu uszy królika albo skrzydełka pszczoły i do tego ubrać malucha w dopasowane kolorystycznie ciuszki. Większość dziewczynek uwielbia karnawałowe przebieranie. Niektóre pragną zabłysnąć na balu jako księżniczki, pozostałe wolą być wszechpotężnymi czarodziejkami bądź zwiewnymi motylkami.

stroje karnawałowe

Autor: Visit Tuscany
Źródło: http://www.flickr.com

Może tym razem księżniczka stanie się kowbojką? Dla chłopców natomiast bal karnawałowy to sposobność, by wcielić się w ulubionego bohatera obrazu filmowego bądź baśni. Ninja, a może rozbójnik morski z załogi Jacka Sparrowa? Młody człowiek może stać się też królewiczem, rycerzem, czy zombie!

Kostiumy karnawałowe – dobry wybór dla dzieci
Pomysłów będzie bez liku. Inne atrakcyjne, dość proste w wykonaniu przebrania karnawałowe dla dzieci to: księżniczka, czarodziejka, czarnoksiężnik, muchomorek, Indianin, straszydło, zajączek czy pszczółka, a także wiele innych. Wszystko zależy od pomysłowości malucha i kreatywności opiekunów. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.
Gdy ubiór już gotowy zostaje pomyśleć o smakowitych przekąskach, napojach oraz skocznej muzyce, i setna zabawa zapewniona! Taki bal to idealna okazji do wykazania się inwencją jak też do wspólnej frajdy rodziców, dzieciaczków oraz nauczycieli którzy to częstokroć są organizatorami takich zabaw.
Więcej informacjiLink