Na urlop w Pieniny! Czemu warto wybrać się na urlop w to miejsce?

W aktualnej chwili Polacy coraz chętniej postanawiają spędzić wakacje w obrębie kraju. Wiąże się to przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego rodzaju atrakcji, które gwarantują że w danym miejscu z pewnością nie będziemy się nudzić. Wzrasta też pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

góry, Pieniny

Autor: Karen Rustad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia do takich miejsc można zaliczyć jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny. Jest to jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski, drugi co do popularności jeżeli chodzi o krajobraz górski.

To świetnie, że masz chęć uzyskać większą ilość danych na ten temat. Wówczas przejdź do podstrony (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Egipt), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na mnóstwo tematów.

Przez ostatnie kilkanaście lat obszar ten uległ bardzo silnemu rozwojowi, powstała świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dobrze opracowana komunikacja.

Będąc w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duże uatrakcyjnienie tego górskiego krajobrazu stanowi znajdujący się tam Dunajec, na którym organizowane są spływy na tratwach, cieszące się ogromną popularnością. Bardzo dużą rolę odgrywają obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, które możemy określić jako świadectwo dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Różnego rodzaju ciekawostki i atrakcje znajdziemy również w Krościenku nad Dunajcem. Nie należy rzecz jasna pominąć Pienińskiego Parku Narodowego, który jest pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.
Przyczyn do wizyty w Pieninach jest jak widać wiele, zatem jedyne co należy zrobić to zarezerwować sobie wolny tydzień w pracy i udać się w podróż! Wybranie noclegu będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w Internecie hasło ‘noclegi w pieninach’, a otrzymamy dostęp do dziesiątek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin – więcej na temat noclegów w Pieninach.Rzecz jasna dobrze jest zorganizować to wcześniej, szczególnie jeżeli pragniemy tam jechać w napiętym dla turystyki sezonie.

Nie ulega wątpliwości, iż, Pieniny są genialnym wyborem jeżeli mówimy zarówno o letnim, jak i zimowym urlopie. Ogromna liczba atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna zagwarantują, iż będziemy mieli możliwość odpoczęcia na łonie natury, przy okazji ciesząc oko widokiem przepięknych górskich krajobrazów. Nie należy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko spakować bagaż i ruszać w Pieniny! – może zainteresują Cię również Góry Świętokrzyskie.