Jak sprawdzić ile warta jest nasza nieruchomość?

Nie każdy ma rozeznanie jaką wartość ma jego mieszkanie czy też dom. Wiemy doskonale, że ich wartość dla nas jest bardzo duża, ale ich cena rynkowa nierzadko jest dla nas tajemnicą. Czasem taka wiedza jest nam potrzebna i wtedy pomoże nam Warszawa rzeczoznawca majątkowy.

Rzeczoznawstwo w mieście stołecznym

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu osoba zajmuje się oceną stanu danej nieruchomości, co bez wątpienia nie jest tak łatwe jak mogłoby się nam wydawać. Wycena mieszkania wymaga wzięcia pod uwagę różnych czynników, a w tym cen za nieruchomości w okolicy oraz wartości gruntów na poszczególnym obszarze. Niezbędna jest tu szczegółowa analiza i wzięcie pod uwagę rozmaitych kwestii, dlatego osoba, która się tym zajmuje powinna mieć wymaganą wiedzę w omawianym zakresie. Wycena mieszkania będzie wiarygodna wyłącznie wówczas, gdy (money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/europa-sie-dzieli-to-ryzyko-dla-polskich,159,0,2375327.html) powierzymy jej zrobienie najlepszemu rzeczoznawcy, jakiego uda nam się znaleźć na rynku. Jeżeli podejmiemy w tym temacie nieodpowiednią decyzję, narazimy się na dodatkowe koszty i niedogodności, dlatego warto dobrze wszystko przeanalizować.

Po co przeprowadzać wycenę nieruchomości?

Wyceny nieruchomości mogą być przeprowadzane w najróżniejszych celach, ale przeważnie wykorzystuje się je w dwóch przypadkach. Najczęściej robimy to, gdy sprzedajemy kredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie), by wiedzieć ile jest ona warta oraz liczyć sobie za nią odpowiednią cenę. W tego typu sytuacji musimy wiedzieć takie rzeczy, by nie stracić na transakcji i zyskać jak najwięcej. W drugim przypadku wyceny tego typu robione są na wiosek banku i mają to miejsce, gdy staramy się o kredyt na nieruchomość. Dzięki wycenie wiemy wtedy, jaką kwotę musimy pożyczyć i bank nie udzieli nam kredytu na większą sumę, niż wynosi nasze mieszkanie lub dom.

Gdzie poszukiwać dobrego specjalisty?Wyceną nieruchomości zajmują się wykwalifikowane osoby, posiadające właściwe kompetencje. Dobrze, gdy są one sprawdzone i znane, zatem gdy będziemy szukać tego typu specjalisty, powinniśmy popytać o radę znajomych lub poszukać informacji na forach internetowych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie narazimy się na większe koszty czy też problemy. Rzeczoznawców jest aktualnie wielu zatem nie powinniśmy mieć problemów z dostaniem się do tego specjalisty, choć nie każdy jest tak samo dobry i warto o tym pamiętać. Specjalista z Warszawy